Alkohol bez akcyzy, kłusownictwo oraz amunicja

Policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie w dniu 24 stycznia br. podczas przeszukania terenu jednej z prywatnych posesji na terenie gminy Mędrzechów należącej do 68-letniego mężczyzny ujawnili 7 sztuk amunicji myśliwskiej ukrytej w piecu kaflowym, dwie sztuki skór z saren, 5 plastikowych reklamówek  z poćwiartowaną tuszą sarny oraz dwie sztuki butelek o pojemności 0.5 litra  z zawartością alkoholu bez znaków akcyzy.

napis_policja_20_0_10Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów tj. kłusownictwa, twierdzi iż amunicję znalazł na spacerze a alkohol zakupił na targu, teraz będzie odpowiadał przed dąbrowskim Sądem.

Natomiast na terenie gminy Szczucin ustalili kolejnego sprawcę kłusownictwa, którym okazał się 42-letni mężczyzna. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono 8 sztuk wnyków. W trakcie przesłuchania sprawca przyznał się, że w latach 2015-2017 w podobny sposób 17-to krotnie wytworzył łącznie 125 sztuk wnyków, przy użyciu których wszedł w posiadanie 19 bażantów. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.