POWIATOWY PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ W DDK

Dąbrowski Dom Kultury wraz ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają na VI edycję przeglądu grup kolędniczych w sobotę 14 stycznia. Wystąpią 3 tradycyjne grupy: „Gruszowiacy” z Gruszowa Wielkiego, „Nieczajniacy” z Nieczajny Górnej i „Szarwarczanie” z Szarwarku.

Wszystkie prezentują ulubiony   na Powiślu program obrzędowy „Herody”, z widowiskowymi scenami zabawnych dialogów Żyda i Dziada, z pięknymi strojami kolędniczymi   i opowieścią o okrutnym Herodzie, a przede wszystkim – zbawczej mocy Dzieciątka Jezus.

Wśród występujących jest laureat I nagrody 35.Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” w Lipnicy Murowanej w ubiegłą niedzielę – grupa „Nieczajniacy”.

Wstęp wolny, początek imprezy o godz.17:00 w sali kina „Sokół”. Przegląd dąbrowski nie ma formuły konkursu, jest prezentacją publiczną folkloru obrzędowego, który zostanie nagrodzony jednakowo   w przypadku każdej z grup (nagrody ufundowali: Zarząd Powiatu Dąbrowskiego i DDK).