Menu

Nowy cykl Spotkań z nauką w MWSE rozpoczęty

W środę 7 grudnia 2016 r. w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie wykładem pt. „MÓZG Blaski i cienie neuropedagogiki”  zainaugurowano kolejny cykl „Spotkań z Nauką” . Prof. MWSE, dr hab. Władysław Błasiak – pracownik Katedry Nauk o Wychowaniu – poprowadził dwa wykłady dla około 300 słuchaczy.

 Temat wykładu spotkał się z dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów tarnowskich szkół średnich. Na pierwsze w tym roku akademickim „Spotkanie z Nauką” przybyli nauczyciele z IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, uczniowie i nauczyciele z liceów ogólnokształcących (VII LO, V LO, III LO), a także Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 w Tarnowie. Podczas spotkania uczniowie zostali poinformowani o aktualnej i nowej ofercie edukacyjnej Uczelni. Już od nowego roku akademickiego nowi studenci MWSE I i II stopnia będą mogli wybrać specjalność „Logistyka w biznesie”.

 Słuchacze podczas wykładu dowiedzieli się m. in. jak pracuje mózg człowieka, jak wyglądała jego ewolucja oraz jakie metody wykorzystuje się do badania mózgu ludzi i zwierząt. Prof. Władysław Błasiak omówił również mózgowe mechanizmy pamięci i uczenia się oraz zaprezentował najnowsze wyniki badań. W wykładach wzięła udział także mgr Zofia kozioł, Kanclerz MWSE oraz prof. dr hab. Jan Rajmund Paśko, Kierownik Katedry Nauk Społecznych.

 Na kolejny wykład z cyklu „Spotkania z Nauką”, zapraszamy 26 stycznia 2017 r., podczas którego Profesor Błasiak zaprezentuje w jaki sposób przeprowadza się badania eyetrackingowe.

 W dalszych planach:

  • marzec 2017 r. – Najwybitniejsze postaci w historii ludzkości. Najpiękniejsze eksperymenty naukowe
  • maj 2017 r. – O naturze światła. Bo nie jest światło, by pod korcem stało …

Zgłoszenia udziału w wykładzie można przesyłać drogą mailową na adres:  mwse@mwse.edu.pl lub tel. (14) 65 65 565 w terminie do dnia 20 stycznia 2017 roku.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

jedynka

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>