Menu

Gala V Festiwalu Niepodległości i V Koncert Bardów

Już w najbliższy poniedziałek 14 listopada o godzinie 18:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się uroczysta Gala V Festiwalu Niepodległości. Podczas Gali wręczona zostanie kolejna “Szabla Niepodległości” oraz dwa “Ryngrafy Niepodległości” – nagrody rokrocznie przyznawane przez Kapitułę złożoną z dotychczasowych laureatów i przedstawicieli ponad 20 lokalnych organizacji społecznych. Gali już  tradycyjnie towarzyszyć będzie Koncert Bardów. W tym roku wystapi Jan Kondrak ( Lubelska Federacja Bardów). Wstęp na Galę z koncertem jest wolny. Organizatorzy zapraszają wszystkich, nie tylko lokalnych, patriotów.

vgfn

 Festiwal Niepodległości to całoroczny cykl oddolnie organizowanych przez tarnowskie środowiska patriotyczne imprez edukacyjnych i kulturalnych, których główny blok przypada na październik i listopad. Festiwal obudowuje bowiem rocznicę zrywu niepodległościowego, dzięki któremu Tarnów i okolica wybiły się na niepodległość, w nocy z 30 na 31 X 1918 r., jako pierwsze w kraju.

Dla naszych środowisk to nie jest tylko ciekawostka historyczna, to centralne dla tożsamości obywatelskiej i patriotycznej wydarzenie w dziejach naszej małej Ojczyzny.
Od lat zabiegamy o ustanowienie dnia 30 października oficjalnym, lokalnym świętem narodowym – przypominają organizatorzy.
 Nazwiska wyłonionych już przez Kapitułę osób – laureatów Nagród “Szabla Niepodległości” i “Ryngraf Niepodległości” trzymane są w tajemnicy do dnia Gali.
Nagrody przyznawane są osobom najbardziej zasłużonym i aktywnym na polu krzewienia postaw niepodległościowych oraz dbałości o pamięć historyczną.

 Gala piątej już edycji trwającego w Tarnowie Festiwalu Niepodległości odbędzie się 14 listopada (poniedziałek) o godzinie 18:00 w auli C 017 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ul. Mickiewicza 8. Gali towarzyszyć będzie, jak co roku, Koncert Bardów, którego gościem specjalnym będzie tym razem poeta,  pieśniarz i kompozytor Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów). Wstęp na Galę i Koncert Bardów jest wolny.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

jedynka

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>