Menu

Pobierz flagę na samochód

Od  28 października, rusza kolejna, 16-sta już edycja akcji patriotycznej „Flaga na samochód”. W tym roku dla mieszkańców przygotowano półtora tysiąca biało-czerwonych symboli. Można je będzie otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach.

pobierz-flage-na-samochod_mediumAkcja „Flaga na samochód” realizowana jest przez tarnowski magistrat od kilku lat. Pierwsza edycja odbyła się z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości. Od 2010 r. akcja realizowana jest dwa razy do roku – w maju z okazji Dnia Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz właśnie z okazji Święta Niepodległości.

Flagi można pobrać (w dni robocze): w Biurze Obsługi Mieszkańców magistratu przy ul. Nowej 4 i Mickiewicza 2, w Tarnowskim Centrum Informacji – Rynek 7, kawiarni Cafe Tramwaj. Symbole patriotyczne będzie można także otrzymać 30 listopada podczas uroczystego koncertu z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Tarnów niepodległości w Centrum Sztuki Mościce, a także 10 listopada w trakcie Pikniku Niepodległościowego na tarnowskim Rynku.

Przypomnijmy, że Tarnów posiada szczególny tytuł do świętowania niepodległości już 30 października. Historyczna uchwała podjęta na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miejskiej zwołanym przez burmistrza Tadeusza Tertila 30 października 1918 roku daje Tarnowowi tytuł pierwszego niepodległego miasta na ziemiach polskich po wielu latach zaborów.

Więcej wiadomości w Magazynie miasto i Ludzie w Twoim kiosku

jedynka

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>