Tarnów pierwsze niepodległe – różnymi drogami do niepodległości – Sesja popularno-naukowa

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego  Współpraca: Tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Muzeum Okręgowe w Tarnowie Ratusz, 28 października, godz. 10.00

roznymi-drogami-plakat-sesjitarnow-pierwsze-niepodlegle-okladkatarnow-pierwsze-niepodlegle-okladkatarnow-pierwsze-niepodlegle-okladkatarnow-pierwsze-niepodlegle-okladkaMiejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie zaprasza do udziału w sesji popularno-naukowej, która odbędzie się 28 października 2016 roku o godzinie 10.00 w tarnowskim Ratuszu – siedzibie Muzeum Okręgowego. Wydarzenie zainicjowali członkowie Tarnowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Sesja, wpisana w trzyletni kalendarz przygotowań do wielkiego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poświęcona będzie różnym aspektom historii Tarnowa, które jako pierwsze miasto na ziemiach polskich pozbyło się zwierzchności zaborcy, stając się ośrod­kiem w pełni niepodległym.

Podczas sesji referaty zaprezentują znani tarnowscy historycy i publicyści zajmujący się problematyką niepodległościową: Paweł Juś­ko, Piotr Filip, Janusz Kozioł, Kazimierz Bańburski, Jan Hebda i Andrzej Niedojadło.

Wydarzeniu towarzyszy publikacja zawierająca wystąpienia wszystkich prelegentów, wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie, współfinansowana z budżetu Miasta Tarnowa. Może ona spełniać rolę dydaktyczną i wychowawczą jako pomocniczy podręcznik historii regionalnej, w czym tkwi jej wartość zarówno dla nauczycieli, uczniów oraz społeczności Tarnowa.

Serdecznie zapraszamy wychowawców, pedagogów, nauczycieli, studentów, uczniów, społeczność lokalną oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką niepodległościową i kultywowaniem regionalnych tradycji. Wstęp na sesję jest wolny i nie wymaga rejestracji.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

jedynka