Menu

Prelekcja historyczna pod Wieżycą

  W ramach realizacji projektu FIO 2016 Małopolska Lokalnie pt. „Obudźmy w sobie ducha św. Franciszka z Asyżu” uczniowie SP w Oleśnie zostali zaproszeni na nieodpłatną prelekcje historyczną. Zgodnie z założeniami projektu dotyczyła ona czasów, w których żył św. Franciszek, a więc wieku XIII.

   Organizatorzy, a zarazem członkowie Pocztu Bagiennych z Wieżycy we wsi Oleśnica opowiadali o ubiorach, uzbrojeniu i obyczajach tamtych dni. Można było też przymierzyć stroje i wypróbować repliki epokowej broni. Na zakończenie odbyły się mini-warsztaty walki mieczami ćwiczebnymi. Posiłek z produktów dostarczonych przez grono nauczycielskie przyrządziła p. sołtys wsi Oleśnica Marta Kądzielawska, która od niedawna jest również członkiem Bagiennego Pocztu.

   Finałem projektu będzie integracyjny, amatorski spektakl na podstawie „Kwiatków św. Franciszka”. Obecnie trwają próby, szycie kostiumów i budowa plenerowej sceny. Przedstawienie w formie pantomimy wystawione będzie w dniu 15 października, pod Wieżycą we wsi Oleśnica. Wystąpią w nim mieszkańcy wioski, uczniowie należący do kółka teatralnego w SP w Oleśnie oraz członkowie Pocztu Bagiennych. Szczegóły niebawem.

                                                                                                                                                                                                  Poczet Bagiennych z Wieżycy

Więcej wiadomości w Tygodniku Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

14495462_717594588379258_8522618990194106964_n

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>