Menu

Dwie koncepcje rozbudowy Stadionu Miejskiego

W ciągu najbliższych tygodni poznamy dwie koncepcje rozbudowy Stadionu Miejskiego w Tarnowie wraz z wizualizacjami. To efekt rozstrzygniętego przed kilkoma dniami przetargu. Miasto po konsultacji m.in. ze środowiskami sportowymi wybierze jedną, na podstawie której opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów inwestycji. Dokumentację opracuje firma z Tarnowa. Jej koszt to suma niemal 65 tysięcy złotych.

Stadion ma być przeznaczony dla 12 tysięcy widzów i dostosowany zarówno do rozgrywek piłkarskich, jak i żużlowych. Wykonawcę zobligowano do zaprojektowania nowej trybuny głównej. Obiekt ma posiadać m.in. salę konferencyjno-bankietową na min. 100 osób, salę na konferencje prasowe, minimum osiem pomieszczeń biurowych, pomieszczenie do badań antydopingowych, pomieszczenie do badań lekarskich, biuro zawodów, pokój jury, pokój sędziego, przebieralnia, biuro prasowe, sky-boksy , zaplecze sanitarne dla widzów użytkowników, pomieszczenia do wynajęcia, windy, siłownię, pomieszczenia magazynowe i telebim.

Według wstępnych założeń zadaszenie powinno obejmować co najmniej trybunę główną.  Obiekt powinien posiadać parametry spełniające wymagania zarówno sportowe, jak i te związane z bezpieczeństwem.

Koncepcja ma również obejmować m.in. oświetlenie stadionu, system nagłośniający, naturalną murawę piłkarską, podgrzewaną z automatyczną instalacją zraszającą i z odwodnieniem oraz tor żużlowy z parkiem maszyn.

Program funkcjonalno-użytkowy, który zostanie opracowany w oparciu o wybraną koncepcję, ma być gotowy w połowie grudnia. Z kolei na początku przyszłego roku miasto planuje zlecić, także w drodze przetargu, modernizację Stadionu Miejskiego metodą „projektuj i buduj”.

Przypomnijmy, że o warunkach technicznych, jakimi powinien odpowiadać Stadion Miejski, dyskutowano kilkakrotnie podczas zwołanych specjalnie na tę okazję spotkań w gronie samorządowców i działaczy sportowych. Zarówno władze miasta jak i klubów (piłkarskiego i żużlowego) zgodnie stwierdzili, że obiekt powinien być przystosowany zarówno do wymogów żużlowej Ekstraligi, jak i co najmniej do wymagań stawianych pierwszoligowym zespołom piłkarskim. Żadna ze stron nie miała wątpliwości, że Stadion Miejski powinien być także przystosowany do organizacji innych imprez plenerowych, chociażby koncertów.

Prezydent Roman Ciepiela, urzędnicy odpowiedzialni za realizację inwestycji, radni i reprezentanci klubów wizytowali wspólnie także stadiony żużlowe w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim, aby na miejscu poznać szczegóły wykonanych tam inwestycji, które mogą być przydatne przy przebudowie Stadionu Miejskiego w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>