Miasto wymaga remontu, tak jak stadion

Mecz Unii Tarnów z klubem z Zielonej Góry był jednym z tych o wszystko. Na stadion przybyło nieoczekiwanie wielu kibiców, biorąc pod uwagę piątkowe popołudnie, wakacje i ostatnie wyniki.

SONY DSCPojawili się najwierniejsi sympatycy Jaskółek. Niestety już po kilku biegach było widać, że będzie bardzo trudno o korzystny wynik, pomimo ambitnej postawy naszych żużlowców.

Przed biegami nominowanymi, kiedy było już wiadomo, że mecz jest przegrany, patrzyłem na smutek kibiców i stadion miejski. Ogarnęła mnie taka oto ponura refleksja, że tarnowski stadion jest wiernym odbiciem miasta. Odkąd straciło status stolicy województwa stopniowo się wyludnia i pustoszeje.

Coraz więcej lokali do wynajęcia. Coraz więcej wymagających remontu budynków. Brak miejsc pracy. A na stadionie, połamane krzesełka, popękane budynki i betonowe konstrukcje, chwasty i zepsuty ekran…

Więcej w piątkowym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

SONY DSCSONY DSC