Menu

Kacper Szczurek w czołówce Rok Cup we Włoszech

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w ostatniej serii zawodów we Włoszech tarnowianin Kacper Szczurek. Tym razem młody zawodnik kartingowy klubu TTSK K-TEAM Tarnów uczestniczył we zmaganiach IX rundy Rok Cup Italia Area Nord na włoskim torze Siedmiu Jezior w Castelletto di Branduzzo.

12068823_725930527540197_7678671681947544997_o

Ponownie łatwo nie było, stawka zawodników bardzo wyrównana, co pokazuje przebieg rywalizacji. Kacper ostro walczył o swoje pozycje i znowu pokazał, że w zawodach zalicza się do ścisłej czołówki kategorii juniorskiej.

W kwalifikacjach zajął 8 miejsce. Z kolei w prefinale przyjechał po udanej i równej jeździe na torze na 4 pozycji. W wyścigu finałowym Kacper zaprezentował się ponownie z dobrej strony, kierowca tasuje się z rywalami, lecz ostatecznie notuje spadek i linię mety mija zajmując 7 miejsce. Ostatecznie całe zawody kończy na 5 miejscu.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2016 we Włoszech, po dziewięciu rundach Kacper Szczurek plasuje się na wysokim 6 miejscu w grupie 72 zawodników kategorii Junior.

Kolejne zawody z udziałem Kacpra już 28 sierpnia Rok Cup Challenge i 11 września Finał Rok Cup Italia na torze w Adrii.

Kibicujemy naszemu reprezentantowi oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

Więcej wiadomości w Tygodniku Miasto i  Ludzie w Twoim kiosku

jedynka1-520x650

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>