Menu

MWSE laureatem konkursu „Wzorowa Firma” w kategorii „Lider Edukacji”

Z wielką przyjemnością pragniemy się z Państwem podzielić informacją, że dnia 30 czerwca 2016 roku, Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie dołączyła do grona najlepszych firm w Małopolsce, otrzymując wyróżnienie w kategorii „Lider Edukacji”.

wzorowa-firmaUroczysta gala wręczenia wyróżnień dla „Wzorowych Firm” i „Wzorowych Gmin” odbyła się w Krakowie, w Hotelu Europejskim. Nagrodę w imieniu Władz Uczelni odebrała Pani mgr Zofia Kozioł, Kanclerz Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie.

Kapituła pod przewodnictwem Artura Świtonia, dyrektora konkursu, uzasadniła przyznanie nagrody Uczelni słowami:

– Wiele jest uczelni, które chwalą się i mówią: jesteśmy najlepsi. Ale bardzo trudno jest uczelniom, które są niepaństwowe, pozyskać studenta. Naprawdę trzeba mieć doskonałą kadrę świetną bazę i z całą pewnością wysoki poziom nauczania. Te atuty łączy „Lider Edukacji Małopolski” – Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie.

Statuetkę – trzy wektory symbolizujące pomysł, realizację i zwycięstwo – w imieniu marszałka województwa małopolskiego wręczył Grzegorz Lipiec, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Pani mgr Zofia Kozioł, odbierając nagrodę, powiedziała:

– Jest mi niezmiernie miło, ze Kapituła Konkursu dostrzegła właśnie naszą Uczelnię, jako tę wzorową. Bardzo trudno jest funkcjonować uczelniom niepublicznym na rynku edukacyjnym, ponieważ nie są finansowane ze środków publicznych i w tej nierównej konkurencji z uczelniami publicznymi bardzo trudno wygrać. To, że realizujemy wysoką jakość kształcenia, to nie wszystko. Kadra wspaniała, ale aby funkcjonować potrzebni są studenci i to jest najważniejsze. Niestety mamy niż demograficzny. Nasza Uczelnia wykształciła już prawie czternaście tysięcy absolwentów: magistrów i licencjatów. Staramy się o uprawnienia do doktoryzowania w zakresie nauk o zarządzaniu. Natomiast czy przetrwamy te ciężkie czasy? Jestem pewna, że tak. Chciałabym, aby tak się stało, abyśmy za kolejne trzy bądź sześć lat mieli możliwość stanąć tu na podium. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i życzę, aby w dalszym ciągu mogli się rozwijać i aby nam wszystkim nie brakowało dobrych pomysłów ich realizacji, aby były one wspaniałe, wyważone i potrzebne Małopolsce, Polsce i światu. Dziękuję serdecznie za nagrodę.

Wśród nagrodzony znaleźli się między innymi: Krakowskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (Wzorowa Firma, Wzorowy Menadżer – Prof. dr hab. med. Edward Czerwiński), Voyager Transport Sp. z o.o. (Lider Transportu) czy Kopalnia Soli w Bochni (Lider Turystyki). W kategorii „Wzorowa Gmina” nagrody odebrali między innymi Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, wójtowie Gminy Żabno (Lider Gospodarki), Gminy Szczurowa (Lider Służby Zdrowia i Opieki Społecznej).

Dyrektor Konkursu, Artur Świtoń uzasadnia tak ideę konkursu: Szanowni Państwo. Jako Wydawnictwo Europa Press Media jesteśmy organizatorem konkursu „Wzorowa Firma”. Zdecydowaliśmy się nagradzać najlepsze przedsiębiorstwa w Polsce, ponieważ dzięki nim nasz kraj dołączył do grona najlepiej rozwijających się gospodarczo państw Unii Europejskiej. Przyświeca nam idea „uczenia się od najlepszych” – to właśnie takie firmy mają być wzorem dla innych, szukających nowatorskich rozwiązań w różnych dziedzinach biznesu: od budownictwa, przez transport, farmację, przemysł odzieżowy, ekologię i finanse, aż do edukacji. Swoim zasięgiem obejmujemy całą Polskę, a konkursy cyklicznie organizujemy w każdym z szesnastu regionów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej video-relacji z momentu odebrania nagrody przez Panią Kanclerz na FB MWSE.

Więcej wiadomości z Twojego regionu w Tygodniku Miasto i Ludzie

jedynka

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>