Menu

Relacja z akcji „Nie bij mnie, kochaj mnie!”

W czerwcu br. studenci Naukowego Koła Pedagogicznego „Paidagogos”, działającego przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie wraz z Tarnowskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy, uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących  i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie oraz zaprzyjaźnionymi placówkami prowadziła akcję uwrażliwiającą mieszkańców miasta na problem krzywdzenia dzieci. Przedsięwzięcie pod hasłem „Nie bij mnie, kochaj mnie! z ramienia Uczelni koordynowała mgr Marta Falińska, opiekun koła oraz Joanna Zaklikiewicz, prezes „Paidagogos”. Magdalena Hynek, absolwentka MWSE, jest natomiast organizatorką akcji w Żłobku nr 3 w Tarnowie.

Zainicjowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy akcja ma charakter profilaktyczny. Jej celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na problem krzywdzenia dzieci. Czy mieszkańcy Tarnowa zatrzymają się na chwilę i przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia?

Za symbolicznie zabandażowanym misiem, kryje się często cicha tragedia bezbronnych dzieci – bitych, poniżanych, zaniedbywanych. Takie dzieci chodzą do szkół, przedszkoli, mijamy je na tarnowskich ulicach, spotykamy na placach zabaw, są wśród nas. Być może zdarza się, że słyszymy ich płacz, krzyki, widzimy łzy i smutne twarze. Bądźmy na nie wrażliwi!

Od dnia 15 czerwca 2016 r. mieszkańcy Tarnowa na ławkach, przystankach autobusowych i w innych, mijanych codziennie miejscach, znajdą pluszaki z opatrunkami, które będą mogli zabrać do domu. Maskotki są głosem bezbronnych, osamotnionych i krzywdzonych dzieci, które proszą: „Nie bij mnie! Kochaj mnie!”.

W rozmieszczenie pluszaków w centrum miasta 15.06.2016 r. włączyli się najmłodsi z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Radlnej, Przedszkola Publicznego nr 8 „Pod Stokrotką”, Żłobka  nr 3 w Tarnowie oraz studenci MWSE. Zabawki można było znaleźć między innymi w okolicy Placu Ofiar Stalinizmu, fontanny przy ul. Mickiewicza, Urzędu Miasta, Komendy Straży Pożarnej,  krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego, Żłobka nr 3 w Tarnowie, KFC przy ul. Lwowskiej.

Sytuacje przemocy i krzywdzenia dzieci można zgłaszać do Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w akcji „Nie bij mnie! Kochaj mnie!” oraz włączyć w nią najmłodsze dzieci. To ważne, aby już od najmłodszych lat uświadamiać dzieci o istotnych i podstawowych zasadach moralnych oraz etycznych. Dziękujemy koordynatorom akcji z Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy na czele z panią dyrektor Dorotą Bogusz za włączenie nas do tak ważnego ruchu! Dziękujemy także wszystkim placówkom współpracującym z nami a także naszym studentom, którzy zawsze wspierają nasze działania – mówi Monika Wajda z Koła „Paidagogos”.

Nie bądź obojętny! Reaguj!

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>