Menu

„W cieniu minaretów – Oman” Spotkanie autorskie połączone z promocją książki Marka Pindrala

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego serdecznie zaprasza 17 maja (wtorek) na godz. 18.00 do filii w Tarnowie-Mościcach na spotkanie z niezwykłym podróżnikiem. Naszym gościem będzie Marek Pindral – filolog, tłumacz, nauczyciel akademicki, dziennikarz, fotograf, a z zamiłowania podróżnik.

Odwiedził kilkadziesiąt krajów świata, uważnie obserwując napotykaną rzeczywistość. Swoimi wrażeniami z wypraw dzieli się pisząc książki, artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. W książce pt: „Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku” przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich guru, w którego aśramie spędził kilka tygodni, a w 2013 roku ukazała się jego książka poświęcona Państwu Środka „Chiny od góry do dołu”. W Omanie spędził ponad 1001 dni i nocy, dlatego w najnowszej książce podróżniczej „W cieniu minaretów. Oman”, która ukazała się w ubiegłym roku odnajdziemy – jak w baśniach Szeherezady – opowieść złożoną z wielu barwnych, napisanych ze swada i humorem arabskich wspomnień.

Spotkanie będzie pełną anegdot opowieścią o trzech latach spędzonych na Półwyspie Arabskim wśród omańskich tubylców. Podróżnik odkryje przed czytelnikami świat Orientu, w którym flakon perfum kosztuje więcej niż samochód, wielbłądy są droższe od żon, a zakazane może być nawet noszenie okularów przeciwsłonecznych. Dowiemy się skąd królowa Saby wiozła Salomonowi kadzidło, poznamy Arabów, którzy rwali na strzępy polski opłatek, oraz takich, którzy z radością się nim łamali, zapraszając potem autora na wspólne modły do meczetów, które w Omanie zdolne są latać niczym dywany. Co jeszcze wynikło z owego spotkania zachodniego wędrowcy z Orientem? Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy na spotkanie, wstęp jest wolny, a chętni będą mogli kupić książkę po promocyjnej cenie, wraz z autografem Autora.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>