Menu

Patriotycznie i z rajdem rowerowym

Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Gminie Tarnów. W centrum Woli Rzędzińskiej, poza tradycyjnymi obchodami patriotycznymi, odbędzie się również uroczysta sesja Rady Gminy Tarnów, w trakcie której tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów otrzyma właściciel firmy Leier Polska S.A. Michael Leier. Po zakończeniu części oficjalnej organizatorzy zapraszają na III Rajd Rowerowy „Szlakiem Bohaterów AK”.

3-MAJA-2013-druk-B2.cdrUroczystości rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej. Następnie uczestnicy przejdą w przemarszu na Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi, gdzie rozpocznie się część oficjalna. W jej trakcie odbędzie się sesja Rady Gminy Tarnów, w trakcie której tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów otrzyma właściciel Leier Polska S.A. Michael Leier. – Radni Gminy Tarnów podjęli decyzję, by po raz trzeci w historii uhonorować osobę szczególnie zasłużoną dla rozwoju naszej gminy, poprzez przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. Pan Michael Leier od lat wspiera przedsięwzięcia służące mieszkańcom naszej gminy i niepodważalne są jego zasługi w rozwój naszej lokalnej społeczności – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. W wydarzeniu udział zapowiedzieli m.in. Thomas M. Buchsbaum, Ambasador Austrii w Polsce, Rudolf Strommer, Wicemarszałek Austriackiej Izby Parlamentu Krajów Związkowych oraz Karl Schmidt, Radca Handlowy Austriackiej Izby Gospodarczej.

Tuż po zakończeniu części oficjalnej, gmina Tarnów po raz kolejny udowodni, że nasze święta narodowe możemy obchodzić niestandardowo, radośnie i aktywnie. Z centrum Woli Rzędzińskiej wyruszy III Rajd Rowerowy „Szlakiem Bohaterów AK”. Ława, rodzinna trasa będzie biegła obok miejsc upamiętniających wydarzenia lokalnej historii. – Zapraszamy wszystkich, by ten szczególny dzień spędzili w gminie Tarnów. Trasa rajdu została tak opracowana, by każdy bez względu na wiek czy kondycję mógł w ten sposób uczcić nasze narodowe święto. Prosimy, by w miarę możliwości założyć również strój w biało czerwonych barwach – zachęca do uczestnictwa Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, dyplomy oraz biało – czerwone barwy. Wśród rowerzystów zostanie również wylosowany rower. Zapisy na rajd będą trwały od godziny 11.00, natomiast start około godziny 14.00.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej gminy Tarnów www.gmina.tarnow.pl.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>