Menu

Rusza Szkoła Rodzenia w Dąbrowie Tarnowskiej

 

Ostatni dzwonek na zapisy w pierwszym kursie Szkoły Rodzeniaw Dąbrowie Tarnowskiej. Zajęcia, prowadzone raz w tygodniu w grupach do 10 osób, zostaną zainaugurowane 15 lutego o godz.16.00. Chociaż nie zabraknie na nich wykładów teoretycznych nacisk zostanie położony na dyskusje i ćwiczenia praktyczne. W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska omówiony też zostanie okres połogu i rola bliskiej osoby przy samym porodzie.

Kurs będzie się składał z sześciu dwugodzinnych spotkań. Organizatorzy zajęć zamierzają wykorzystać kilkuletnie doświadczenie prowadzących zajęcia instruktorów Centrum Zdrowia Tuchów. Przypomnijmy, że to właśnie ta spółka od sierpnia ubiegłego roku przejęła prowadzenie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodków w dąbrowskim Szpitalu Powiatowym. – Jak wskazuje praktyka rodzice bardzo cenią sobie ćwiczenia dotyczące pielęgnacji noworodka. Mamom często towarzyszą tatusiowie, którzy dowiadują się, jak kąpać i przewijać maluchy – mówi Marta Knapik –Kloch dyplomowana instruktorka szkoły rodzenia.  Panie przygotowujące się do macierzyństwa po raz pierwszy na ogół nieSzkoła Rodzenia 02 wiedzą dokładnie, jak będzie wyglądał sam poród. Dlatego w programie szkoły rodzenia jest też odwiedzanie porodówki i zapoznanie się z personelem placówki. Pacjentki dowiedzą się także, że mogą skorzystać z nieodpłatnego znieczulenia zewnątrzoponowego, ale też wybrać elektrostymulację TENS, czyli nieinwazyjną terapia przeciwbólowa, polegającą na rozluźnieniu mięśni. – Podczas zajęć zachęcamy też do poznania swojego ciała i jego potrzeb, wtedy pacjentki mogą sobie same pomóc zmniejszając ból– dodaje Marta Knapik –Kloch.

Sala, w której prowadzone będą zajęcia szkoły rodzenia wyposażona jest w specjalne worki, piłki i materace. Pozwolą one przećwiczyć różne pozycje, wykorzystywane podczas porodu.  Do dyspozycji przyszłych mam będą też lalki, ubranka i przewijaki, przy pomocy których można się przygotować do obchodzenia się ze swoją pociechą.

Na zajęcia może się zapisać każda przyszła mama. Wystarczy zatelefonować pod numer 604 870 307 .Uczestnictwo jest zupełnie bezpłatne. Warto podkreślić, że udział w zajęciach szkoły rodzenia nie zobowiązuje do porodu w Dąbrowie Tarnowskiej.

porodowka_1280x200px

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>