Menu

REKORDY FREKWENCYJNE „PITBULLA: NOWYCH PORZĄDKÓW” W POLSCE

„Pitbull: Nowe porządki” ponownie zmiażdżył konkurencję. Jak podaje dystrybutor filmu „Vue Movie”, już ponad 555 tysięcy widzów w 10 dni obejrzało najnowsze dzieło w reż. Patryka Vegi..

pitbull plakat„Pitbull. Nowe porządki” podbija kina, cieszy się też sporym powodzeniem w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie jest grany premierowo (ostatni pokaz w „Sokole” odbędzie się w czwartek 4 lutego).

Piotr Guszkowski z Gazety Wyborczej pisze o „bardzo udanym debiucie Piotra Stramowskiego” – „Vega ma zarówno ucho do dialogów z ulicy, jak i nosa do obsady. Dzięki temu Pitbull. Nowe porządki barwnymi postaciami stoi”. Powierzając główną rolę debiutującemu  Stramowskiemu Vega stworzył nową ikonę kina policyjnego. Natomiast partnerująca mu Maja Ostaszewska, grając na przekór swojemu dotychczasowemu emploi, „urzeka w roli byłej żony gangstera (…), nie sposób jej nie polubić” – dodaje krytyk.

 Vega stara się proponować aktorom role, które są odległe od tego, z czym kojarzą się na co dzień: „Nie są tu obsadzeni „po warunkach” i myślę, że to zaskakujące kreacje, które dadzą widzom coś, czego nie dostali w żadnym innym filmie. Udało się obsadzić Bogusława Lindę, Agnieszkę Dygant, czy Maję Ostaszewską w zaskakujących rolach, jakich nie tworzyli wcześniej. Wyszło to kapitalnie. Często aktor marzy o tym, by zagrać kogoś, kto jest jak najdalej od niego, jeśli chodzi o osobowość i fizyczność. Dało to znakomite efekty”, mówi reżyser.

 Co jeszcze powoduje, że film już drugi tydzień znajduje się na pierwszym miejscu boxoffice’u? Jak twierdzi Vega temat policyjny będzie wieczny. A w polskim kinie dawno takiego mocnego filmu nie było. Zgłębiając świat przestępczy reżyser zrobił szczegółową dokumentację. „Mięsiste dialogi i mocne pit 3tempo” (Piotr Guszkowski, Gazeta Wyborcza) sprawiają, że „Pitbull. Nowe porządki” zachwyca nie tylko widzów, ale i krytyków. „Wciąga bez reszty!” (Maciej Misiorny, Tele Tydzień), „zjednał mnie swą niesłychaną energią” (Jacek Szczerba, Gazeta Wyborcza), „to filmowa ekstraklasa” (Sylwia Krasnodębska, Gazeta Polska Codziennie), „to mocne kino sensacyjne, nawiązujące do stylistyki Martina Scorsese” (Dariusz Pawłowski, Dziennik Łódzki).

pit 1Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów. „Pitbull. Nowe porządki” to nowe spojrzenie na policję i przestępczość. Poza Piotrem Stramowskim na ekranie zobaczymy Bogusława Lindę w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z „Psów”. Wraz z filmem powraca znany fanom „Pitbulla” Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda serialu „Służby specjalne” – Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych poza Mają Ostaszewską wcieliły się: Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska.

Producenci: Emil Stępień, Patryk Vega. Producent wykonawczy: Ent One Investments Sp. z o. o. sp. k.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>