Menu

FERIE 2016 W TARNOWSKIEJ BIBLIOTECE

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie jak co roku, serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci oraz młodzież szkolną do wspólnego spędzenia ferii zimowych. Placówki biblioteczne na terenie miasta oferują bezpłatne zajęcia oparte na ulubionej literaturze dziecięcej i młodzieżowej, urozmaicone zabawami literackimi, artystycznymi i ruchowymi, pobudzające wyobraźnię. Będą przygody małych piratów i „morskie” gry zręcznościowe, zimowe lektury i fantastyczne kolaże, a nawet oryginalny decoupage na deskach. Efektami spotkań będą również własne, kreatywne prace plastyczne. Poniżej harmonogram zajęć zaplanowanych na okres ferii zimowych:

 

Wyspa wesołych piratów”

Między wyprawami po łupy m.in. poznamy historię piractwa, wykreślimy piracką mapę skarbów, skonstruujemy szable na hot dogi i armatę na słomki. Z wesołymi piratami nikt nie będzie się nudzić.

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 18,20,22,25,27,29 stycznia, godz. 11.00-12.00

„Ahoj, przygodo!” – pirackie warsztaty plastyczne

Uczestnicy poznają sposoby wiązania splotów z liny, zaprojektują strój pirata, wykonają ćwiczenia zręcznościowe oraz postarają się dotrzeć do skarbu…

Dział  dla Dzieci i Młodzieży, ul Staszica 6, 29 stycznia 2016 r., godz. 16.00-17.45

Decoupage – warsztaty plastyczne

W programie wykonanie malarskiego decoupage na deskach (materiały własne). Zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Filia nr 1, ul. Gumniska 28, od poniedziałku do piątku, godz. 15.00 – 17.30

„W krainie zimy”

Zajęcia literacko-plastyczne. Dzieci wysłuchają wierszy i opowiadań o tematyce zimowej oraz wykonają prace plastyczne na podstawie przeczytanych tekstów.

Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki godz. 11.00-12.00

Ferie w Ósemce

Gry planszowe, cykl czytanek zimowych (bajki i opowiadania), kolorowanie, rysowanie, zagadki, rymowanki.  

Filia nr 8, ul. Traugutta 1, wtorki, czwartki, godz. 10.00-12.00

„Kolażowe inspiracje

Wycinanie, wydzieranie, dopasowywanie – twórcze zabawy, w wyniku których powstaną bardzo różnorodne i bogate plastycznie prace. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej siedmiu lat.

Filia nr 9, ul. Krzyska 116 od wtorku do piątku, w godz. 11-13

„Urodziny u rodziny!”

Warsztaty kreatywności polegające na wykonaniu oryginalnych kartek urodzinowych.

Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, wtorki i czwartki godz.: 11.00 – 12.00

Ferie 2016 (Large)

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>