Menu

Tańsze bilety z Tarnowską Kartą Miejską

Od lutego mieszkańcy posiadający Tarnowską Kartę Miejską zapłacą mniej za przejazdy komunikacją miejską. Dzięki wprowadzeniu taryfy odcinkowej, tarnowianie będą mogli zakupić bilet, który umożliwi przejazd na konkretnej trasie. Koszt najtańszego, 3-przystankowego biletu wyniesie 1,20 zł dla użytkowników karty w wersji premium.

bilety-z-Tarnowska-Karta-Miejska_mediumZ tańszych biletów będą mogli skorzystać posiadacze Tarnowskiej  Karty Miejskiej w wersji premium i standard. Ta pierwsza przeznaczona jest dla osób fizycznych na stałe zameldowanych w Tarnowie. Karta standard skierowana jest do osób fizycznych zameldowanych poza Tarnowem oraz firm. Opłata za przejazd będzie rozliczana za pomocą karty na podstawie rejestracji wejścia i wyjścia z pojazdu. Najtańszy bilet dla użytkowników premium, obowiązujący na trasie przejazdu trzech przystanków będzie kosztował 1,20 zł (cena dla emerytów, rencistów i uczniów to odpowiednio jeden złoty). Kolejne bilety to kursy obejmujące od czterech do ośmiu przystanków (1,80 normalne, 1,40 ulgowe) od dziewięciu do 16 (2 zł i 1,50 zł), od 17 do 25 (2,20 zł i 1,60 zł) i powyżej 25 przystanków (2,40 zł i 1,70 zł). Dodatkowo wprowadzono bilety przesiadkowe, w których należność naliczona jest wtedy, gdy przejazd następnym autobusem rozpocznie się w ciągu 15 minut od zarejestrowania wyjścia w poprzednim autobusie. Jego koszt to 1,20 zł-normalny, 1 zł-ulgowy.

Nieco wyższe ceny przewidziano dla osób posiadających karty w wersji standard, czyli zameldowanych poza Tarnowem. Przykładowo za przejazd na trasie do trzech przystanków osoby te zapłacą 1,40 zł lub 1,20 zł-ulgowe. Pełny wykaz cen biletów dostępny tutaj.

Projekt uchwały uwzględniający zarówno propozycje władz miasta, jak i radnych w sprawie wprowadzenia nowych taryf biletowych w komunikacji miejskiej, został przyjęty przez rajców podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej 9 lipca 2015 r. Większość z postanowień już obowiązuje. Ostatnie, dotyczące taryfy odcinkowej, wejdzie w życie 1 lutego.

Przypomnijmy, że karta premium uprawnia również do zniżek w placówkach TOSiR. Okazując ją przy kasie, za bilet wstępu np. na basen zapłacimy 8,50 zł zamiast 10,50 zł. Opłata za 45-minutową tercję na lodowisku przy ul. Wojska Polskiego wyniesie 5 zł zamiast 6 zł. Dzięki dokumentowi mamy także możliwość głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ponadto posiadacze kart premium mogą również skorzystać z platformy e-usług dostępnej po zalogowaniu.

Wniosek o wydanie TKM można pobrać: w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4, ul. Krakowskiej 42, a także na stronie: www.ekarta.umt.tarnow.pl Aby ją otrzymać, przy składaniu wniosku należy przedłożyć dowód osobisty, dołączyć aktualne zdjęcie legitymacyjne oraz dostarczyć kopię dokumentu potwierdzającego uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów tarnowską komunikacją miejską (w przypadku osób których to dotyczy). Czas oczekiwania na wydanie karty to ok. 7 dni.

Tylko w zeszłym roku wydano ponad osiem tysięcy kart, z czego 6081 stanowiły karty w wersji premium.

(ww)

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>