Menu

Nowe boksy w Azylu już wkrótce

W Tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów trwają prace nad budową sześciu nowych boksów dla psów. Boksy pomieszczą od 6 do nawet 25 psów, w zależności od wielkości zwierząt i ich charakteru.

azylpuktarnowPodłoże pod boksy jest już gotowe: wykonano betonowe wylewki oraz kanalizację. Trwają końcowe prace nad konstrukcjami boksów. – Jeszcze w tym roku planujemy zakupić dwanaście ocieplanych bud, które staną w boksach. Spieszymy się, by mieć dodatkowe zabezpieczenie przed pierwszym stycznia, kiedy to do Azylu trafia całe mnóstwo dodatkowych psów – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu w PUK.

Dlaczego akurat pierwszego stycznia tak dużo psów trafia do Azylu? To efekt ucieczek z posesji czy podczas spacerów. Psy boją się huku sylwestrowych oraz noworocznych petard i rac, reagują paniczną ucieczką. – Dlatego prosimy i apelujemy do właściciel psów, by dla dobra swoich zwierzaków, wydali kilka złotych na tak zwaną „adresówkę”. To taki mały medalik przypinany do obroży, na którym znajduje się numer kontaktowy do właściciela psa. Dzięki „adresówce” zagubione psy od razu trafiają z powrotem do domu, a nie do Azylu, gdzie, szczególnie domowe psiaki, przeżywają dodatkowe stresy – mówi Adrian Starzyk.

Więcej informacji w tygodniku Miasto i Ludzie, w Twoim kiosku

12359828_599565820182136_7786763199530399304_n

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>