Darmowe bilety dla bezrobotnych

Przeszło 1700 osób bezrobotnych skorzystało z darmowych biletów autobusowych w okresie od września do 22 grudnia. Nieodpłatne podróżowanie komunikacją miejską to efekt podjętej we wrześniu uchwały Rady Miejskiej wprowadzającej możliwość bezpłatnych przejazdów dla osób niezatrudnionych.

Darmowe-bilety-dla-bezrobotnych_mediumDotychczas wydaliśmy ponad cztery tysiące dwieście biletów. Niektórzy skorzystali kilkakrotnie – tłumaczy Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji.

Przywilej adresowany jest nie tylko do bezrobotnych tarnowian, ale i mieszkańców gmin, z którymi Tarnów ma podpisane porozumienie o wspólnej komunikacji. Obejmuje ono gminę Tarnów, Lisia Góra i Pleśna. Dla mieszkańców tych miejscowości wydano przeszło 1000 biletów.

Przypomnijmy, że 1 września weszła w życia uchwała tarnowskiej Rady Miejskiej wprowadzająca zmiany w taryfach. Na mocy nowych przepisów osoby bezrobotne, zarejestrowane w urzędzie pracy, posiadające zaświadczenie oraz Tarnowską Kartę Miejską, mogą nieodpłatnie podróżować komunikacją miejską. Darmowe przejazdy obowiązują przez okres 30 dni, licząc od momentu wydania zaświadczenia w pośredniaku.

Uchwała wprowadziła także możliwość darmowych przejazdów dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Do tej pory na terenie miasta wydano 230 takich biletów, w tym 132 dla najmłodszych tarnowian.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, wartość wydanych biletów to suma ponad 420 tysięcy złotych.

(ks)

Więcej wiadomości w Tygodniku Miasto i Ludzie w Twoim kiosku