Menu

MPK testuje hybrydy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpoczęło w Tarnowie testy autobusu Volvo 7900 Hybrid. Jazdy próbne potrwają do 4 stycznia. – Po tym terminie będzie czas na decyzje, czy zakupimy hybrydy, czy też diesle.  W styczniu testować będziemy też pojazdy hybrydowe firmy Solaris – komentuje Jerzy Wiatr, prezes MPK.

MPK-testuje-hybrydy_mediumAutobus testowy kursuje na liniach nr 0, 9 i 30.  Producent zapewnia, że jest to najoszczędniejszy pod względem zużycia paliwa i najbardziej niezawodny autobus hybrydowy na rynku, umożliwiający oszczędność paliwa o 39% zarówno w ruchu miejskim jak i na trasach podmiejskich.  Elastyczny w eksploatacji, przyjazny dla środowiska, cichy to kolejne zalety wymieniane przez VOLVO. Kabina kierowcy została zmodernizowana z myślą o nim, zastosowano światowej klasy rozwiązania ergonomiczne i pierwszorzędną widoczność.

Przypomnijmy, że MPK chce zakupić co najmniej 45 autobusów. Wszystko to ma się przyczynić do poprawy komfortu podróżowania pasażerów. Dzisiaj średni wiek tarnowskiego taboru wynosi 15 lat. Po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia ma wynieść pięć lat. Jak informuje prezes Wiatr, najbliższy zakup nowych pojazdów zaplanowano na koniec 2016 r.

(ks)

Więcej informacji w tygodniku Miasto i Ludzie, w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>