Wirtualny futbol w Zakrzowie

Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi – te i inne gwiazdy światowej piłki nożnej mogliśmy zobaczyć w sobotę 5 grudnia br. w Zakrzowie. Okazją do tego był Turniej FIFA 16 na konsoli Xbox 360 w Domu Strażaka.

53-Zdjęcia-fifa16-ZakrzówW  rozgrywkach wzięło udział 24 uczestników, którzy zostali podzielni na osiem grup. Każdy zawodnik wybrał drużynę, jaką chciał walczyć w grze. Największą popularnością cieszyły się FC Barcelona, Bayern Monachium i Real Madryt. W związku z dużym zainteresowaniem mecze odbywały się jednocześnie na dwóch stanowiskach. Z każdej grupy do ćwierćfinałów awansowało po dwóch najlepszych graczy, a później rywalizacja potoczyła się tradycyjnym systemem, w którym przegrywający odpadał z zabawy. Turniej zakończył się zwycięstwem Patryka Jewuły (Schalke 04 Gelsenkirchen), który w finale pokonał Szymka Moskala prowadzącego Real Madryt. Trzecie miejsce zajął Bartek Wełna z Borussią Dortmund. Patryk okazał się także najlepszym strzelcem, zdobywając we wszystkich meczach 28 goli.

Mecze miały zróżnicowany przebieg. Były spotkania kończące się remisami (nawet bezbramkowymi) albo skromnymi zwycięstwami po golach w ostatnich minutach. Zdarzyły się też jednak pogromy, np. 9:0 lub 8:0. Co ciekawe, wiek zawodników nie miał większego znaczenia i nie było niespodzianką, jeśli młodszy pokonał czasem nawet znacznie starszego gracza.

1-Zdjęcia-fifa16-ZakrzówZabawa przebiegała w sportowej atmosferze. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali mecze swoich kolegów. Nie zabrakło poczęstunku oraz oczywiście nagród – zarówno dla najlepszych, jak i dla pozostałych zawodników.

Podobne rozgrywki odbyły się już w Grabnie, w planie są kolejne w innych miejscowościach, a czołowi gracze spotkają się na turnieju finałowym w Kinie Wawel w Wojniczu.

Turniej w Zakrzowie sprawnie przeprowadził Lucjan Hajdo z Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu, a organizatorami i sponsorami byli: Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Prezes OSP Zakrzów Wiesław Solak, Sołtys Zakrzowa Józef Szczupak i zakrzowski Radny Rady Miejskiej w Wojniczu Marek Bachara.