Menu

Luksusowy eko-basen

Tematy wokół ekologii są tematami aktualnymi każdego dnia. Dużo mówi się o rozwiązaniach ekologicznych związanych z oszczędzaniem energii, wykorzystaniu energii odnawialnej, kogeneracji, efektowności energetycznej czy też o eko materiałach w budownictwie.

 

Jednym z materiałów ekologicznych i naturalnych, który wykorzystywany jest w budownictwie jest stal nierdzewna. Może ona być przetwarzana w nieskończoność i w 100% nie traci swoich właściwości, należy do najczęściej utylizowanych substancji na świecie, jest szlachetna, nie wydziela żadnych zanieczyszczających substancji i zmniejsza zużycie energii.

Nie tylko ze względu na ekologiczność basenu wykonanego ze stali nierdzewnej, ale i również mając na uwadze liczne jej zalety, firma Berndorf Baderbau od ponad 40 lat produkuje baseny wykorzystując ten materiał. Do dzisiaj w całej Europie ponad 5500 obiektów wyposażonych jest w niecki ze stali nierdzewnej naszej produkcji, a czego w Polsce jest ich ponad 150.

Wśród zalet stali warto wymienić: optymalne warunki higieniczne, najwyższą trwałość bez utraty walorów optycznych, bezfugową i gładką powierzchnię, całkowitą szczelność, najniższe ze wszystkich systemów koszty eksploatacji, brak kosztów konserwacji, dużą elastyczność i odporność na warunki gruntowe. Ponadto dno niecki basenu ze stali nierdzewnej ma powierzchnię antypoślizgową, a piękny krystaliczny, turkusowo-niebieski kolor wody powstaje poprzez system tłoczenia powierzchniowego dna niecki, które to powoduje załamanie się widma światła.

Stal nierdzewna jest zarówno materiałem z tradycją jak i materiałem nowoczesnym. W branży basenowej, kojarzony jest ona raczej z nowoczesnością. I słusznie, gdyż umożliwia ona nam tworzenie indywidualnych rozwiązań czy też realizację ekstrawaganckich pomysłów, co do kształtu, wyposażenia i wyglądu basenu. Dodatkowo materiał ten idealnie komponuje się z otoczeniem, a dzięki połączeniu wody i stali uzyskujemy niepowtarzalny efekt wizualny, z ponadczasowym, eleganckim wyglądem.

Możemy być pewni, że „eko” basen ze stali nierdzewnej w obiekcie hotelowym, czy to wewnętrzny czy zewnętrzny,będzie tworzył ekskluzywne i indywidualne miejsce wypoczynku.

Wyposażenie basenu w dodatkowe atrakcje t.j. reflektory podwodne, dysze masujące, masaże karku, gejzery, przeciwprądy, ławki, leżanki podwodne z masażem powietrznym stworzy nie tylko odpowiedni indywidualny nastrój, ale i da wiele radość podczas kąpieli.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>