Menu

PUK buduje VI sektor odpadów

Przetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana. 18 listopada na składowisku PUK przy ul. Cmentarnej w Tarnowie ruszyła budowa VI sektora odpadów. Koszt inwestycji to 3 mln złotych. Deklarowany termin zakończenia budowy: maj 2016 roku.

Budowa szóstej kwatery jest pierwszą z zaplanowanych przez nas na najbliższe lata dużych inwestycji. Cieszymy się bardzo, że udało nam się doprowadzić do jej realizacji. To dowód na precyzyjne planowanie, pisanie dobrych projektów, zdolność pozyskiwania środków zewnętrznych – mówi Tomasz Gut, prezes PUK.

umowa (Large)Budowa VI sektora w całości finansowana jest z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska wyłoniona w przetargu, w którym startowało 12 oferentów. – Skanska przedstawiła najkorzystniejszą ofertę – potwierdza prezes Gut.

Budowa VI kwatery była koniecznością. Możliwość wypełniania obecnie eksploatowanej V kwatery powoli się kończy. Wg wyliczeń specjalistów z PUK, zdolność do przyjmowania odpadów skończy się w drugiej połowie przyszłego roku. – Jeśli wielkość strumienia trafiających na składowisko odpadów nie zmieni się zasadniczo, to VI sektor przyjmował będzie odpady przez kolejne 6-7 lat – ocenia Piotr Zieliński, kierownik składowiska w PUK.

Budowa kwatery to przede wszystkim prace ziemne. Przygotowana zostanie obwałowana i uszczelniona geomembraną niecka o powierzchni 2,2 hektara. To sprawdzona technologia, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo ludzi i środowiska.

Nowy sektor budowany jest tuż obok V kwatery. Po zakończeniu eksploatacji, obie kwatery stworzą jedną wielką, zrekultywowaną hałdę.

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>