Nowy numer już w kioskach!

Pojawił się najnowszy numer tygodnika “Miasto i Ludzie”, w którym znajdziesz najświeższe informacje z Tarnowa oraz regionu, także informacje kulturalne i sportowe.

jedynka

Remont budynku Straży Miejskiej – tak, ale jeszcze nie teraz – Budynek, który mieści się na Nadbrzeżnej Dolnej od kilku lat wygląda nieestetycznie, a azbest, którym jest pokryty, negatywnie odbija się na zdrowiu pracowników. Z powodu braku miejsca, do którego można by było przenieść komendę na ten czas, władze miasta nie mogły zgodzić się na remont. Jednak teraz już wiemy, że remont dojdzie do skutku, a strażnicy zyskają nową komendę. Jeszcze nie teraz, bo potrzebne są pieniądze, których tak szybko nie uda się na razie pozyskać.

Połowa za nami, czyli drugi etap remontu mostu na Narutowicza – Mogłoby się wydawać, że nareszcie skończą się korki i chaos na wszystkich ulicach w mieście. Niestety nie cieszmy się zbyt wcześnie, bowiem przez kolejne półtorej miesiąca czeka nas drugi odcinek serialu „Remont mostu na ulicy Narutowicza”. Od 4 listopada, drogowcy rozpoczeli pracę po drugiej stronie obiektu. W obszarze tym nadal obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

Chcą odwołać wójta Drąga – Mieszkańcy Wierzchosławic zebrali wystarczającą liczbę podpisów w sprawie zorganizowania referendum w gminie. Chcą odwołania wójta Zbigniewa Drąga.

Mistrz świata Michał Derus już szykuje się na igrzyska w Rio – Choć jest niepełnosprawny, wcale nie przeszkadza mu to w uprawianiu sportu i byciu aktywnym fizycznie. Michał Derus, tarnowianin, właśnie zdobył złoto w biegu na sto metrów. Wywalczył je podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych, które odbywały się  w Katarze.

Trybulscy śladami Boga po Ziemi Świętej – Pojechali do Ziemi Świętej rodzinnie. Andrzej, Magdalena i Małgorzata Trybulscy. Po raz pierwszy w życiu stąpali śladami Boga. Tak też zatytułowali swoją wystawę, którą oglądać można w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Krakowskiej 4 w Tarnowie.

Czy Józef Rojek jest największym przegranym? – Józefowi Rojkowi zabrakło tysiąca głosów do osiągnięcia sukcesu wyborczego w tych wyborach parlamentarnych czyli do ponownego sięgnięcia po mandat poselski. Czy jest największym przegranym ostatnich   wyborów?

Mostek powinien być jak dawniej –  Co się wyprawia w radłowskim lesie? Na pewno nie należą do rzadkości kradzieże drewna. Czy jednak z tego powodu nie powinno być mostka na potoku, żeby złodziejom utrudnić wywózkę drewna z lasu? Zdania mieszkańców na ten temat są podzielone.

Unia Tarnów już bez Martina Vaculika – Ta wiadomość wstrząsnęła wszystkimi kibicami tarnowskiego czarnego sportu. Martin Vaculik, jeden z najlepszych seniorów i żużlowców, zawodników Unii Tarnów, po sześciu latach żegna się z tarnowskimi „Jaskółkami”.

Słoniki nadal nie przestają zaskakiwać –  Piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza nie przestają zaskakiwać w swoim debiutanckim sezonie w ekstraklasie. Po pięciu meczach z rzędu bez zwycięstwa, nieoczekiwanie przełamali swoją niemoc w Kielcach, gdzie pokonali miejscową Koronę 1-0.