Menu

Kino na weekend dla każdego

W tym tygodniu do kin weszło bardzo dużo ciekawych nowości filmowych, które na całym świecie są już jednymi z najbardziej oglądanymi filmami ostatnich lat. Cieszą się popularnością ze względu na dobrą jakość kina oraz doskonałą grę aktorską, której w filmach nie brakuje. Polecamy wybrać się na którąś z naszych propozycji.

Kino „Marzenie”

Hotel Transylwania 2

hotel_transylwania2SEANSE

PIĄTEK/SOBOTA 15:30

NIEDZIELA 11:00 i 18:00

Zarząd Hotelu Transylwania zmienił nieco regulamin i teraz pośród upiorów mogą w nim mieszkać także ludzie. No, ci nieco bardziej odważni ludzie. Ale Drac nie wszystko widzi w różowych (czy może raczej czarnych) barwach, obawia się bowiem, że jego półczłowieczy-półwampirzy wnuk nie przejawia symptomów wampira… Zamierza więc, łącząc siły z Frankiem, Murrayem i Griffinem, poddać go wampirzemu treningowi. To jednak nie wszystko. Hotel zapragnął odwiedzić Vlad, bardzo, bardzo, bardzo stary (i staroświecki) ojciec Draca. Sytuacja komplikuje się, gdy Vlad dowiaduje się, że jego wnuk nie jest wampirem czystej krwi, a Hotel Transylwania mogą odwiedzać ludzie…

 

Spectre

spectreSEANSE

PIĄTEK/SOBOTA 17:15 i 20:00

NIEDZIELA 13:00 i 19:45

Tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda (Daniel Craig) na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu, gdzie spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji WIDMO. W międzyczasie, w Londynie, Max Denbigh (Andrew Scott), nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda i kierowanego przez M (Ralph Fiennes) MI6. Bond w tajemnicy namawia do współpracy Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw), żeby pomogli mu dotrzeć do Madeleine Swann (Lea Seydoux)- córki jego starego wroga Mr. White’a (Jesper Christensen). Może ona mieć wskazówkę do odkrycia sieci WIDMA. Jako córka zabójcy, rozumie ona Bonda lepiej niż kto inny. Wraz ze zbliżaniem się do serca organizacji, 007 odkrywa niebezpieczne powiązanie między nim samym a członkiem WIDMA – Franzem Oberhauserem (Christoph Waltz).

 

Kino „Millenium”

Piotruś. Wyprawa do Nibylandii

piotrus_700SEANSE

PIĄTEK/SOBOTA/NIEDZIELA 16:00

Chłopiec sierota zostaje wysłany do magicznego świata Nibylandii, gdzie odkrywa swoje przeznaczenie i staje się bohaterem znanym jako Piotruś Pan. Mogłoby się zdawać, że w ekranizacji nowej wersji “Piotrusia Pana” Joe Wright sprawdzi się jak nikt inny – reżyser ma w końcu duże doświadczenie w kręceniu filmów kostiumowych (“Duma i uprzedzenie”, “Pokuta”, “Anna Karenina”), a “Hanną” pokazał, że zna się też na nowoczesnym kinie i nie brakuje mu werwy do prowadzenia dynamicznej, efektownej narracji. W “Wyprawie do Nibylandii” nie ma jednak śladu reżyserskich umiejętności Wrighta. Ani oryginalnego pomysłu na odświeżenie klasyki.

 

Sufrażystka

sufrazystka_340SEANSE

PIĄTEK/SOBOTA/NIEDZIELA 16:15 i 18:15

Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw – wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne.

 

 

Pentameron

pentameron_700SEANSE

PIĄTEK/SOBOTA/NIEDZIELA 18:00

Garrone ustawia tonację filmu gdzieś pomiędzy względnym realizmem a surrealistycznym odlotem. Widać to już  w pierwszych scenach, w których dość tradycyjnie filmowane popisy błaznów na królewskim dworze zostają zderzone  z obrazem bohatera zakutanego w mosiężny kombinezon nurka głębinowego. Widać też później, kiedy kapitalne komediowe akcenty rozładowują “zakazane” seksualne napięcie pomiędzy – najczęściej spokrewnionymi – bohaterami. To elegancka i precyzyjnie zbudowana konwencja.

 

 

Crimson Peak. Wzgórze Krwi

crimson_700SEANSE

PIĄTEK/SOBOTA/NIEDZIELA 20:15

Po rodzinnej tragedii młoda pisarka (Mia Wasikowska) trafia do mrocznego domu, którego ściany pamiętają duchy przeszłości, a jej nowy mąż – sir Thomas Sharpe (Tom Hiddleston) nie jest tym, za kogo się podawał. Rzecz dzieje się w mrokach XIX wieku, w zimnym, górzystym hrabstwie Kumbria.

 

 

 

W piwnicy

w_piwnicySEANS

PIĄTEK 20:30

Piwnica to miejsce owiane tajemnicą. Jest lustrem duszy, odbijającym prawdziwe potrzeby, pasje lub obsesje. To co bohaterowie Seidla robią w swoich piwnicach, mówi o nich znacznie więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Jedni traktują ją jako miejsce do ćwiczeń głosu operowego, inni jako galerię nazistowskich pamiątek, przestrzeń do realizacji seksualnych fantazji, czy schronienie dla hodowanego w ukryciu węża. Piwnica to w naszej podświadomości miejsce ciemności i strachu, swoiste siedlisko ludzkiej otchłani. Doskonale odzwierciedla więc zakamarki duszy jej właścicieli.

 

Sypiając z innymi

sypiajc_700SEANSE

SOBOTA/NIEDZIELA 20:30

Jak na pocieszającą fabułkę o odnajdywaniu tego jedynego/tej jedynej, “Sypiając z innymi” przynosi też zaskakująco dużo niewygodnych emocji. Headland pokazuje, że seks to niebezpieczna siła, nieraz żenująca i upokarzająca. Jake i Lainey bywają dziwaczni, momentami wręcz mroczni. Ale mimo bagażu zgubnych obsesji (a może dzięki niemu?) pozostają ludzcy i sympatyczni. Sudeikis emanuje ciepłą pewnością siebie, Brie jest urocza i pokręcona, a razem tworzą zabójczą ekranową parę.

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>