Wystawa ” Barwy rzeczywistości ”

Największa sala wystawowa Miejskiej Biblioteki Publicznej – Galeria Plastyczna Filii nr 8, przy ul. Traugutta 1, stała się miejscem prezentacji Derbów Artystycznych 2015. Od 26 października do 15 listopada 2015 r., można oglądać wystawę pt. „ Barwy rzeczywistości ”, prezentującej 26 wybranych prac malarskich i graficznych z międzyregionalnego Programu “Derby Artystyczne – Śląsk & Małopolska”, zrealizowanego w 2015 roku.

Autorami zgromadzonych prac jest kilkunastu artystów z 6 województw m.in.: Halina Kaźmierczak, Robert Bareja, Michał Kwarciak, Edyta Piłat, Dorota Chomko, Elżbieta Ledecka, Barbara Stek, Bogdan Gorczyca. Niektóre z prac były prezentowane w najznamienitszych galeriach świata, a teraz każdy ma szansę zobaczyć je za darmo i sprawdzić, które z nich rozbudzą emocje, a które po prostu nam się spodobają.

Derby Artystyczne to program Centrum Art-Plus w Krakowie, zainaugurowany w 2014 roku, w ramach Projektu “Integracja Sztuki”. Celem Programu była prezentacja dorobku artystycznego artystów z dwóch regionów – Śląska i Małopolski oraz symboliczna “artystyczna rywalizacja” i oddanie twórczości  pod symboliczną ocenę publiczności na Śląsku i w Małopolsce. Druga edycja międzyregionalnego Programu “Derby Artystyczne – Śląsk & Małopolska”, to nieco zmieniona, rozszerzona formuła. Organizatorzy postanowili zaprosić do udziału w wystawach artystów z obu dotychczasowych województw: śląskiego i małopolskiego, oraz dodatkowo z województw ościennych: opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Łącznie zaprezentowanych zostało 120 prac 67 autorów, w tym w charakterze gości specjalnych, uznani autorzy polskiego malarstwa, m.in.: Jan Norbert Dubrowin; Damian Lechoszest; Rafał Olbiński; Dariusz Ślusarski.

Pełny wykaz artystów tegorocznej edycji znajduje się tutaj: http://www.art-plus.info/derby/autorzy-slask_2015.htm

Serdecznie zapraszamy do Filii nr 8, ul. Traugutta 1, w godzinach: poniedziałek: 10.00-15.00, wtorek-piątek: 10.00-18.00 i sobota: 9.00-15.00