Nowy numer “Miasto i Ludzie” już jest!

Nowy numer Tygodnika “Miasto i Ludzie”  trafił do kiosków. W nim znajdziesz najważniejsze informacje z Tarnowa i regionu, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej. Nie brakuje kulturalnych zapowiedzi na weekend i podsumowania sportowych wydarzeń minionego tygodnia. Przegapiłeś jakieś wydarzenie, albo masz wolny weekend? O tym i o wielu innych sprawach przeczytasz w naszym tygodniku!

jedynka

Miasto kontra spółka żużlowa, czyli przepychanka o stadion miejski  – Remont jest konieczny – tu nie ma co do tego wątpliwości. Zarówno miasto, jak i spółka żużlowa są zdania, że to mus, jeśli zawody mają być na najwyższym poziomie. Z tego, co wiemy, Łukasz Sady, prezes Spółki Żużlowej twierdzi, że gdyby się dało to remont byłby możliwy w najbliższym czasie. Innego zdania jest tarnowski magistrat. Władze Tarnowa twierdzą, że kompleksowe prace będą dopiero możliwe, kiedy spółka przestanie stadion dzierżawić i to zaostrzyło konfl ikt jeszcze bardziej.

Coraz większe kolejki po prawko – Nie ma wątpliwości co do tego, że informacja o nowych przepisach na prawo jazdy sprawiła, że coraz więcej osób zapisuje się na kursy i egzaminy. Od kilku miesięcy, ośrodki szkolenia kierowców i MORD przeżywają oblężenie, bo przyszli kierowcy spieszą się, żeby zdążyć zdać w jeszcze w tym roku.

Wraca sprawa miliona na sport dzieci i młodzieży –  Do Komisji Sportu Rady Miejskiej w Tarnowie wpłynęło pismo od Stowarzyszenia Razem dla Sportu, którego działacze domagają się m.in. aby w przyszłorocznym budżecie miasta przyznać milion zł na sport dzieci i młodzieży.

O bezpieczeństwie ruchu drogowego dla nauczycieli – Jak prowadzić edukację komunikacyjną dzieci i młodzieży, by była jak najbardziej skuteczna? Jakie metody i formy przekazu stosować, ucząc wychowania komunikacyjnego?

Podpisali umowę o otwarciu konsulatu  – Jako pierwsi informowaliśmy na naszych łamach o tym, że w Tarnowie powstaje honorowy konsulat Ukrainy. Umowę w sprawie powołania do życia konsulatu podpisali w piątek ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca i konsul honorowy Bartłomiej Babuśka.

Wystąpienia publiczne – prowadzimy warsztaty –  15 i 16 października młodzież Technikum Hotelarskiego oraz Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach wzięła udział w szkoleniach i warsztatach: „Wystąpienia publiczne” prowadzonych przez Redakcję tygodnika Miasto i Ludzie oraz Firmę Tosia.

Dąbrowa Tarnowska ma Ochotnicze Hufce Pracy – W Dąbrowie Tarnowskiej otwarto siedzibę Ochotniczych Hufców Pracy. Mieści się ona w budynku dawnego internatu szkolnego, obok siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej.

70-lecie szczucińskiej szkoły –  W Dniu Edukacji Narodowej świętowano 70-lecie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Tę szczególną uroczystość wzbogaciło poświecenie i przekazanie nowego sztandaru dla szkoły.

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Tarnowie –  Po raz siódmy już Wojewódzki Urząd Pracy przy współpracy z innymi instytucjami aktywizacji zawodowej zorganizowały Tydzień Kariery, podczas którego odbywały się bezpłatne warsztaty, dni otwarte instytucji czy spotkania ze specjalistami.

„Słoniki” zamierzają podtrzymać dobrą passę – Beniaminek ekstraklasy z Niecieczy nadal podtrzymuję dobrą passę w lidze, jaką jest seria sześciu kolejnych spotkań bez porażki. W niedzielę (25 października, g. 15.30) w Mielcu Termalica Bruk-Bet będzie miała szansę ją przedłużyć w pojedynku z Lechią Gdańsk.

Na jesieni kłaniam się Kasprowemu – Prawie dziewięć kilometrów biegu pod górę na Kasprowy Wierch. To kolejne osiągnięcie Barbary Prymakowskiej z Tarnowa, która po raz ósmy wystartowała w tatrzańskiej imprezie biegowej.