Menu

Strażacy OSP KSRG Jadowniki doczekali się remontu swojej remizy

Zakres prac obejmował wymianę drzwi garażowych oraz drzwi wejściowych i balkonowych, ocieplenie budynku. wymieniono troje drzwi garażowych oraz drzwi wejściowe do jednostki i drzwi na balkon. Częściowo prace sfinansowano z dotacji pozyskanej od samorządu województwa małopolskiego.

Jednostka OSP Jadowniki otrzymała dotacje  na remonty obiektu w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2015”. Program ten realizowany jest w województwie małopolskim od 2009 roku. Ma na celu udzielanie pomocy finansowej na wykonanie prac remontowych i budowlanych w remizach OSP. Od 2013 roku realizowany jest razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Jednostka z Jadownik otrzyma ostatecznie 14.234 złote. To tylko część środków, które potrzebne było do przeprowadzenia prac remontowych Pozostałe środki przekazał na ten cel samorząd gminy. Prace udało się wykonać w terminie: dokonano odbioru technicznego, rozliczono wniosek – dokumentacja trafiła do Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

                To jednak nie koniec inwestycji w jadownickiej strażnicy. W minionym tygodniu jednostka wzbogaciła się o nowe szafki na ubrania bojowe i koszarowe. Do początku października ubrania strażackie wisiały na starych i małych wieszakach, przez co nie można był utrzymać ich w odpowiednim stanie. W ostatnim czasie w garażu OSP KSRG Jadowniki zamontowano szafki ubraniowe. Znalazło się w nich miejsce dla kompletnych umundurowań bojowych i koszarowych w liczbie 26 kompletów. Na dodatek każda z nich została podpisana przyporządkowana imiennie do strażaka wraz z wyposażeniem osobistym.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>