zjazd z autostrady otwarty (zdjęcia)

Wczoraj oddany został do użytku północny zjazd z autostrady, który stanowi jednocześnie obwodnicę Mokrzysk. Budowa współfinansowana była przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 „Fundusze europejskie dla Małopolski”. Był to pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 768 Brzesko – Koszyce. Wartość inwestycji wyniosła 39,6 miliona złotych, z czego 31,5 miliona to dofinansowanie z UE. Prace budowlane rozpoczęły się w maju ubiegłego roku, drogę oddano do użytkowania 15 października 2015 roku. Wykonawcą obwodnicy, systemem „zaprojektuj i wybuduj” była firma Skanska S.A. Na otwarciu pojawili się: Marszałek Województwa małopolskiego Marek Sowa, wicemarszałek województwa Stanisław Sorys, starosta brzeski Andrzej Potępa, przewodniczący RM w Brzesku Krzysztof Ojczyk, radni miejscy, radny wojewódzki Adam Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin Janusz Kwasniak, wójt gminy Szczurowa Marian Zalewski, wicestarosta Ryszard Ożóg.
Więcej na temat zjazdu można przeczytać w tygodniku Miasto i Ludzie.