Nowy numer już w kioskach!

Nowy numer Tygodnika “Miasto i Ludzie”  trafił do kiosków. W nim znajdziesz najważniejsze informacje z Tarnowa i regionu, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej. Nie brakuje kulturalnych zapowiedzi na weekend i podsumowania sportowych wydarzeń minionego tygodnia. Przegapiłeś jakieś wydarzenie, albo masz wolny weekend? O tym i o wielu innych sprawach przeczytasz w naszym tygodniku!

I strona

Na co Tarnów dostanie unijną kasę? – Okazuje się, że zakup pięciu nowych autobusów komunikacji miejskiej przez MPK to tzw. wkład własny miejskiej spółki do unijnego projektu. Bez tego zakupu miejski przewoźnik nie mógłby marzyć o 50 milionach złotych dotacji na zakup kolejnych 45 miejskich autobusów z pieniędzy unijnych.

W Brzesku Armia Ludowa musi zniknąć – Czy w Brzesku ulica Armii Ludowej zmieni swoją nazwę? Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny, a zarazem przewodniczący osiedla Brzezowieckie Grzegorz Kolbusz złożył interpelację w tej sprawie. Chodzi o ulicę położoną na tym osiedlu.

Zamalowali antysemickie hasła – W czasie wakacji młodzież pod opieką Tomasza Malca i Małgorzaty Mariowskiej wyszukiwała miejsca, gdzie mogły pojawić napisy się napisy antysemickie.

Diecezjalny Marsz przejdzie ulicami Brzeska –  Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w niedzielę, 11 października, ulicami Brzeska.

Uczelnie pełne – żaków nie brakuje – Tak, jak miesiąc temu, tak i teraz przyszła kolej na studentów. Oficjalnie rozpoczął się dla nich nowy rok akademicki, w którym przyjdzie im się zmierzyć z nauką na wyższym poziomie.

Horror drogowy na Narutowicza potrwa trzy miesiące – Dopiero, co się zaczął, a już jest przyczyną wielu spięć kierowców poruszających się tą trasą na co dzień. Od poniedziałku, 5 października ruszył remont mostu na Wątoku przy ulicy Narutowicza. Przez trzy miesiące kierowcy muszą liczyć się w tym miejscu z wielkimi utrudnieniami.

Park Biegowy Marcinka z największą liczbą głosów – W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów miał projekt „Park Biegowy Macinka – II etap”, który zdobył 1739 głosów.

Aby zapobiec wykluczeniu społecznemu… – Mają aktywizować do pracy osoby, które długotrwale są bezrobotne, a tym samy przygotowywać ich i dopasować do wymogów dzisiejszego rynku pracy. Jednymi z takich przedsięwzięć są Centra Integracji Społecznej, które mają pomóc osobom tzw. wykluczonym, odnaleźć się na dzisiejszym, obecnie bardzo wąskim rynku pracy i własnego rozwoju.

Przez zabawę do bezpieczeństwa – 30 września w Skrzyszowie, a 2 października w Tarnowie najmłodsi poznawali podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, podczas wspólnej zabawy.

Termalica coraz wyżej w tabeli Ekstraklasy –  W 11 kolejce Ekstraklasy piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza na stadionie w Mielcu zremisowali z Górnikiem Łęczna 1-1. Kolejny punkt w dorobku drużyny „Słoników” awansował ją na szóstą pozycję w ligowej tabeli.

Tarnowskie siatkarki ponownie zwycięskie – Występujące w rozgrywkach II ligi siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, sięgnęły po drugie kolejne zwycięstwo, wygrywając wyjazdowe spotkanie z jednym z faworytów rozgrywek, AGH Kraków 3-0.

Prymakowska zwyciężyła na nartorolkach –  Barbara Prymakowska po raz kolejny pokazała klasę biegacza. Dzień po dniu startowała w dwóch znaczących imprezach biegowych w regionie.