DZIEJE SIĘ… – weekend 9.10.-11.10.

Dzieje się, to na pewno i to, że ciekawie będzie to też wiadomo. Jeśli nie masz co zrobić ze sobą w weekend, wybierz się do teatru, zobacz wystawę czy kabaret. Nasze propozycje powinny Cię zachęcić.

T E A T R

blackbird_DZIEJE SIEObsypany nagrodami tekst Harrowera (autora wielokrotnie wystawianego w Polsce i na świecie dramatu „Noże w kurach”) opowiada o spotkaniu 27-letniej Uny i 55- letniego Raya, których piętnaście lat wcześniej połączyło uczucie. Bohaterowie dramatu „Blackbird”  Davida Harrowera kiedyś marzyli o tym, aby uciec, wzbić się w powietrze i być wolnym poza prawem i moralnością. Chcieli wznieść swoją zakazaną miłość poza społeczeństwo, poza niemożliwość. Dziś spotykają się po latach. Podnoszą złamane skrzydła i na nowo chcą się uczyć latać. Po to, by stać się wolnym. Wolnym od siebie. Istnieje w tym dramacie ogromna trudność w ocenie postaw bohaterów. Nakładają się tu bowiem dwie perspektywy: przeszłości i teraźniejszości. Una i Ray są jednocześnie na początku i na końcu swojej miłości. Każde z nich odbyło karę, odpokutowało swoją winę a mimo to nadal wystawiają się na ocenę moralną innych. Spektakl do zobaczenia w ten weekend (10-11 października) o godz. 19:00 w Teatrze im. Solskiego.

* * *

recepta_dzieje sieNowy, poświęcony Bakchusowi, program Tarnowskiego Kabaretu Literackiego NaTenCzas. Aktorzy zdradzą, co naprawdę niósł w koszyczku dla babci Czerwony Kapturek, że upić się czasami warto, że wdzięczność Menela jest wprost proporcjonalna, że posłuszny mąż zrobi z dwunastoma butelkami jałowcówki to, co mu każe żona, że „Czerwoni” potrafią oduczyć picia jałowcówki. A wszystko słowami znanych polskich poetów i satyryków: Ignacego Krasickiego, Tadeusza Boya Żeleńskiego, Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Andrzeja Waligórskiego, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Henryka Cyganika i współczesnych tarnowskich fraszkopisarzy. Do zobaczenia w ten weekend (10-11 października) , w tarnowskim Teatrze im. Solskiego. Początek o godzinie 18:00.

M U Z Y K A

miłosierdzie_koncert DZIEJE SIEParafia pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie wspólnie z Fundacją „Podzielmy się pięknem i dobrem” oraz Urzędem Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej – „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. Już po raz czwarty. Celem Festiwalu jest popularyzacja pieśni i piosenki religijnej. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Halina Frąckowiak, która wystąpi w koncercie w sobotę 10 października o godz. 18:30.

* * *

natalia_przybysz DZIEJE SIE9 października w sali Kina Marzenie wystąpi Natalia Przybysz, znana szeroko, jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B ‘Sistars’  (zdobywcy  dwukrotnie  MTV  Music  Award,  obecnie  zespół  zawieszony,  choć reaktywowany na chwilę w 2012, gdzie latem wystąpili m. in. przed Jamiroquai & Prince). Artystka podczas tarnowskiego koncertu wykona przede wszystkim piosenki z ostatniego albumu „Prąd”. W listopadzie 2014 r. ukazał się ostatni album Natalii pt.: „Prąd”, który promowany jest licznymi koncertami.Koncert odbędzie się w kinie Marzenie w piątek 9 października o godz. 20:00.

* * *

paweł_mazur DZIEJE SIEZapraszamy wszystkich na wydarzenie muzyczne – w każdy drugi piątek miesiąca w Restauracji Bombay Music, Paweł Mazur będzie prezentował perły światowej i oczywiście polskiej muzyki. Na scenie zobaczycie śmietankę tarnowskich muzyków w przeróżnych składach – pod „dyrekcją” Pawła Mazura , który tym razem na wokalu i na gitarze wraz zaproszonymi gośćmi wykonywać będzie w nowych aranżacjach znane utwory. Zobaczycie i usłyszycie starych tarnowskich wyjadaczy oraz młodych, jeszcze mało znanych muzyków którzy już osiągnęli wysoki poziom. Początek koncertu w piątek 9 października o godzinie 20:00.

I N N E

wyrwigrosze_DZIEJE SIEKrakowski Kabaret pod Wyrwigroszem to jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. W niedzielę 11 października w kinie Marzenie zaprezentuje swój najnowszy program pt. „Variaté – czyli czego nie zobaczysz w radiu i nie usłyszysz w telewizji”. W najnowszym, tegorocznym programie Kabaretu pod Wyrwigroszem – “Variaté” są najnowsze skecze, monologi i piosenki.  Kabaret wystąpi przed tarnowską publicznością o godz. 20:00.