Nowe “Miasto i Ludzie” w kioskach!

Nowy numer Tygodnika “Miasto i Ludzie”  trafił do kiosków. W nim znajdziesz najważniejsze informacje z Tarnowa i regionu, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej. Nie brakuje kulturalnych zapowiedzi na weekend i podsumowania sportowych wydarzeń minionego tygodnia. Przegapiłeś jakieś wydarzenie, albo masz wolny weekend? O tym i o wielu innych sprawach przeczytasz w naszym tygodniku!

Jedynka

Kamień przywędrował pod Dom Kultury – Kamień zabrany przez władze Tuchowa spod klasztoru redemptorystów znalazł swoje miejsce pod Domem Kultury w Tuchowie. Czy to koniec wędrówki niechcianego kamienia, który ma upamiętniać dąb posadzony z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego? Prawdopodobnie tak.

Były szef SLD i minister z zarzutami korupcji – Krzysztof J., polityk związany z Tarnowem kilka dni temu usłyszał zarzuty korupcyjne. Prokuratura Rejonowa w Katowicach, która prowadziła śledztwo w tej sprawie, wykryła nieprawidłowości. Ich zdaniem, w latach 2004-2005 Janik miał przyjąć 140 tysięcy złotych łapówek od przedstawicieli jednej z katowickich spółek węglowych.

Sukces strony internetowej strażników miejskich – Chociaż działa niecały miesiąc, już przekroczyła najśmielsze oczekiwania strażników miejskich, co do jej skuteczności i użyteczności. Świadczy o tym liczba wejść, jaką do tej pory odnotowano – według statystyk od 4 września stronę odwiedziło ponad tysiąc osób.

Nowy sezon grzewczy pełen zmian – Temperatury na zewnątrz poleciały w dół, więc jak co roku o tej porze, rozpoczął się nowy sezon grzewczy. W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej postanowiło wprowadzić nowe zasady ogrzewania naszych domostw. Teraz ogrzewanie zostanie włączone w zależności od temperatury, jaka panuje na zewnątrz.

Chcesz poprawić maturę – musisz zapłacić – To kolejna zmiana, która zaczęła obowiązywać od nowego roku szkolnego. Do tej pory poprawka z egzaminu maturalnego była bezpłatna, a zdający miał prawo do trzykrotnego zdawania. Jednak teraz przepisy uregulowały się, więc zdający ma prawo do jednego egzaminu poprawkowego, bo za następne będzie musiał już zapłacić

Gmina Borzęcin: Wykorzystanie środków unijnych ma sens tylko przy współpracy gmin  –  Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin potwierdza wypowiedziane kiedyś słowa Mariana Zalewskiego, wójta gminy Szczurowa, żeby w pełni korzystać z dofinansowania unijnego, konieczne jest wspólnie działanie oparte na współpracy kilku gmin czy powiatów, ze sobą sąsiadujących.

Lisia Góra stawia na wykształcenie dzieci i młodzieży –  Lisia Góra jest jednym z tych miejsc, w którym duży nacisk kładzie się na rozwój edukacji i oświaty w gminie. Wójt Arkadiusz Mikuła twierdzi, że najważniejsze jest stworzenie podstaw do tego, aby edukacja od samego początku odbywała się w komfortowych warunkach, a to znaczy, żeby te warunki były odpowiednie dla dzieci, należy w placówki zainwestować.

Gmina Skrzyszów: co roku nowa inwestycja – Coraz lepsza infrastruktura sportowa, dbanie o środowisko, poprawa warunków edukacyjnych najmłodszych mieszkańców oraz współpraca z młodzieżą to tylko niektóre z elementów, które sprawiły w ostatnim czasie, że Skrzyszów jest coraz szybciej rozwijającą się gminą w powiecie tarnowskim. Zdaniem wójta, o tym, że dobrze dzieje się w gminie mówią też statystki.

Brąz dla tarnowskich „Jaskółek”! – Tytuł drugiego Drużynowego Mistrza Polski na żużlu przypadł zawodnikom Unii Tarnów, która po zaciekłej walce z KS Toruniem, wywalczyła brązowy medal. Jest to już trzeci z rzędu medal dla tarnowskich żużlowców, dla których brąz nie oznacza wcale gorszego miejsca, a wręcz przeciwnie jest ukoronowaniem całego żużlowego sezonu w PGE Ekstralidze.

„Słoniki” konsekwentnie gromadzą punkty –  Beniaminek z Niecieczy konsekwentnie gromadzi punkty w ekstraklasie. W sobotę (3 października, g. 15.30) w Mielcu Termalica Bruk-Bet będzie miał okazje powiększyć swój dorobek w konfrontacji z Górnikiem Łęczna.