Menu

Rusz na trasę biegu Leliwitów

W niedzielę, 11 października, po raz kolejny tarnowska Starówka zapełni się amatorami ulicznego biegania, którzy rywalizować będą na trasie Tarnowskiego Biegu Leliwitów. Biegacze zmierzą się na dystansach 10 km w biegu głównym oraz 2,5 km w biegu masowym. Początek o godzinie 13:30.

Rusz-na-trase-biegu-Leliwitow_mediumDla najmłodszych przygotowano dystans 1 km. Dołączą do nich także dzieci niepełnosprawne z klas integracyjnych, aby przebiec lub przejechać na wózku 500m w ramach wydarzenia „Razem do celu”.

Tradycja tarnowskiego biegu sięga 1992 roku. Początkowo bieg przeznaczony był wyłącznie dla dzieci i młodzieży. W 2006 roku został zmodyfikowany i zmieniony na uliczny bieg masowy. W ubiegłym roku w imprezie udział wzięło ponad 400 biegaczy. Od roku 2011 roku Tarnowski Bieg Leliwitów poświęcony jest pamięci Jana Hetmana Tarnowskiego, czego symbolem są Buławy – trofea przyznawane dla zwycięzców biegu.

Szczegółowy program imprezy przedstawia się następująco:

godz. 10.30 – 12.30 – Odbiór numerów startowych na dystanse 10km i 2, 5 km w biurze zawodów w namiocie ul. Wałowa w okolicy startu i mety na wysokości Grobu Nieznanego Żołnierza. Biuro zawodów dla najmłodszych zlokalizowane będzie obok pomnika Władysława Łokietka.

godz. 13.00 – 13.25 – biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 1000m oraz bieg integracyjny „RAZEM DO CELU”

godz. 13.30 – start do biegu głównego na 10 km – start do biegu masowego na 2500 m

godz. 15.30 – zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców, losowanie nagród

Więcej informacji o biegu na stronie organizatora: http://www.sokoltarnow.pl/tarnowski-bieg-leliwitow/

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>