Wielki koncert Puellae Orantes w Lusławicach (zdjęcia)

Benefis 30-lecia dziewczęcego chóru Puellae Orantes odbył się w sobotę (19 września) w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach.

Na program złożyły się utwory, które szczególnie zapisały się w historii zespołu: wykonywane były na międzynarodowych konkursach i festiwalach, podczas tournee koncertowych oraz zostały zarejestrowane na płytach CD.

Wraz z chórem wystąpiła Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Michała Klauzy – Dyrektora Artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej i Kierownika Muzycznego Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Uroczystość jubileuszowa była okazją do wręczenia chórowi Złotej Płyty za album „Szlakiem Straussa”.

Informacji z regionu szukaj w Tygodniku Miasto i Ludzie, w Twoim kiosku