Nowy numer w kioskach!

Nowe wydanie Tygodnika “Miasto i Ludzie” właśnie trafiło do kiosków. Tam najważniejsze informacje z Tarnowa i regionu, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej. Nie brakuje kulturalnych zapowiedzi na weekend i podsumowania sportowych wydarzeń minionego tygodnia. Przegapiłeś jakieś wydarzenie, albo masz wolny weekend? O tym i o wielu innych sprawach przeczytasz w naszym tygodniku!

134 Jedynka

Koniec z dyżurami – przedszkola cały rok czynne – Oznacza to, że nie będzie przedszkoli dyżurnych, a rodzice będą mogli zostawić swoje dzieci również w swoim przedszkolu we wakacje.

Józef Sadowski: Nauczyciele muszą mieć swoje prawa – Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, swój głos zaczęli zabierać nauczyciele, którym coraz mniej podoba się traktowanie ich przez rząd.

Sklepiki szkolne na minusie – Wydawać by się mogło, że to co zdrowe, jest lepsze. W tym przypadku można śmiało powiedzieć, że nie idzie to w parze z nowymi przepisami, jakie od początku roku szkolnego obowiązują w sklepikach, prowadzonych w szkołach.

Kamień trafi na sesję Sejmiku – Sprawa usunięcia cichaczem przez władze miejskie kamienia z nazwiskiem prezydenta Bronisława Komorowskiego sprzed tuchowskiego klasztoru znajdzie najprawdopodobniej swój dalszy ciąg.

Koniec ze zwolnieniami z wuefu? – Nowy rok szkolny przyniósł ze sobą wiele zmian.

Dodatek specjalny – Powiat Brzeski

Przebudowa dróg powiatowych – Dobiegają końca prace związane z modernizacją dróg powiatowych nr 1430K Brzesko – Szczepanów – Borzęcin oraz 1434K Maszkienice – Wokowice wraz z budową chodników w msc. Jadowniki i Maszkienice w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Szefowa MSW w Brzesku – W przyszłym roku rozpocznie się budowa nowej komendy policji w Brzesku. Informację tą potwierdziła goszcząca niedawno w stolicy powiatu brzeskiego – minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

Kolejny rok pod znakiem rozwoju i inwestycji –  Blisko 13,5 miliona złotych wyda gmina Borzęcin na inwestycje w bieżącym roku budżetowym. To 36 proc. wydatków budżetu ogółem.

Bogusław Kamiński: Gmina Iwkowa śliwką płynie – Już w tę sobotę, w gminie Iwkowa odbędzie się już XV Święto Suszonej Śliwki.

Gmina Szczurowa inwestuje  – Prace konserwatorskie w zabytkowym zespole dworsko-parkowym, rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, modernizacja urzędu gminy, inwestycje drogowe, komunalne, oświatowe i sportowe to najważniejsze dziedziny, w które w tym roku inwestuje samorząd Szczurowej.

Marian Zalewski: Współpraca powinna wychodzić poza gminy – W miniony poniedziałek odbyło się III Forum Subregionalne, na którym przedstawiciele gmin i powiatów decydowali o rozkładzie funduszy unijnych, przekazanych dla Małopolski na realizacje inwestycji. 20 proc. środków trafi do subregionu tarnowskiego, które swoim zasięgiem obejmuje między innymi powiat tarnowski, dąbrowski, ale również i brzeski.

Dodatek specjalny – Powiat Dąbrowski

Powiatowe obchody rocznicy Września –  Powiatowe obchody wojennych rocznic z 1939 roku odbyły się tradycyjnie 13 września w Szczucinie. Organizowane są dla upamiętnienia tragedii, gdy hitlerowscy żołnierze spalili szczucińską szkołę wraz z polskimi jeńcami wojennymi.

Oddano przepompownię w Bolesławiu – W Pawłowie odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie zmodernizowanej przepompowni melioracyjnej. Dzięki zrealizowanej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w gminie Bolesław.

Początek chce zabrać głosy Krajewskiemu – Znów los ich zetknął i staną ze sobą w wyborcze szranki. Tym razem jednak nie o fotel burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, jak to było ostatnio, ale o fotel poselski na Wiejskiej w Warszawie.

Edukacja bezpiecznej jazdy  – Ponad 500 osób, w tym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w kampanii społeczno-edukacyjnej „Stop pijanym kierowcom! Razem dla bezpieczeństwa” zorganizowanej przy wspólnym udziale Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa. Ta wspólna inicjatywa miała na celu edukację uczniów, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, wypadku, kolizji czy jak zatrzymać pijanego kierowcę.

Z tenora na dyrektora  – Znany tenor pochodzący z powiatu tarnowskiego został nowym dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Mimo wygranej, „Jaskółki” powalczą tylko o brąz –  Pierwszy półfinał fazy play-off zakończył się wysoką porażką tarnowskich „Jaskółek”, które na częstochowskim owalu uległy drużynie z Wrocławia 54:36. Zawodnicy Unii Tarnów mieli nie lada zadanie do wykonania, na swoim torze musieli pokonać Betard Spartę Wrocław, odrabiając tym samym 18-punktową przewagę.

Czy Termalica przerwie passę Pogoni? – Piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza swoje mecze w Ekstraklasie w roli gospodarza nadal rozgrywać będą w Mielcu.

Roszady kadrowe u siatkarek – Do prawdziwej rewolucji kadrowej doszło w letniej przerwie w II-ligowej drużynie siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Do kadry zespołu trenera Marka Skrobota dołączyło aż siedem nowych zawodniczek.