“Miasto i Ludzie” już w kioskach!

Nowe wydanie Tygodnika “Miasto i Ludzie” właśnie trafiło do kiosków. Tam najważniejsze informacje z Tarnowa i regionu, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej. Nie brakuje kulturalnych zapowiedzi na weekend i podsumowania sportowych wydarzeń minionego tygodnia. Dowiesz się również, jak pielęgnować swój ogród albo  jak zaprojektować swoja łazienkę. Przegapiłeś jakieś wydarzenie, albo masz wolny weekend? W tygodniku znajdziesz wszystko, a o wielu innych sprawach przeczytasz w naszym tygodniku!

Jedynka

Wielka klapa z LNG – Prysły marzenia Tarnowa o ekologicznym taborze autobusów miejskich napędzanych gazem LNG. Szumnie zapowiadana w maju przez prezesa Jerzego Wiatra, transformacja taboru autobusowego spaliła na panewce.

Białe przyjęcie na Krakowskiej  – „Białe przyjęcie” w niedzielę. Ubierzcie się na biało, przynieście jedzenie, krzesło i wspólnie miło spędźmy czas – w ten sposób organizatorzy zapraszają tarnowian na pierwszy „Piknik na Krakowskiej – Białe przyjęcie”.

38 proc. pacjentów nie wraca do nałogu – To znaczy, że mniej więcej dwóch na pięciu uzależnionych skutecznie kończy ze swoim nałogiem. Takimi wynikami może pochwalić się Ośrodek Uzależnień i Współuzależnień, który od 10 lat działa przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Tarnowski Klaster Przemysłowy – Plastikowa Dolina – czyli Wielki Pic (cd.) – Kogóż to Panowie twórcy Klastera chcieli ubrać w tenże Klaster, a co z tego wyszło to widać. Nawet Czarnoskóry nie zainwestował, bo takowego tutaj ściągnęli.

Proces kuriera jeszcze odroczony – W poniedziałek miał odbyć się pierwszy proces kuriera,  który w ubiegłym roku, w przeddzień  Sylwestra śmiertelnie potrącił 9-letniego chłopca  na ulicy Ablewicza  w Tarnowie.

90 lat Tuchovii z oldbojami – 90 lat swojego istnienia obchodzi w tym roku klub sportowy Tuchovia. Z tej okazji na tuchowskim stadionie doszło do nie lada wydarzenia, jakim był mecz tuchowskich futbolistów z ekstraligową Termalicą.

Święto Tradycji Polskich odbyło się w Jurkowie  – W Zajeździe Zagłoba w Jurkowie koło Czchowa po raz kolejny odbyło Święto się Tradycji Polskich.

Sołtys idzie do seminarium! – Najmłodszy sołtys w Polsce Jan Kurek zrezygnował z sołtysowania w Porębie Spytkowskiej. Powód? Tegoroczny maturzysta postanowił pójść do seminarium duchownego.

Benefis Puellae Orantes w Lusławicach  – To będzie naprawdę wielkie wydarzenie. Jedyny tego typu koncert zorganizowany z okazji 30-lecia istnienia katedralnego chóru Puellae Orantes.

Wojna o ciepło ze spalarni – Tarnowskiemu magistratowi i Grupie Azoty wcale nie jest po drodze, jeśli chodzi o planowaną w mieście budowę spalarni odpadów.

Rok dużych zmian – Od 1 września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego w życie wchodzi wiele zmian, które dotykają wiele kwestii.

Kształcenie dualne na celowniku ministra – Proponowany przez resort edukacji model kształcenia dualnego może spowodować zbyt duże różnice w kwalifikacjach absolwentów szkół zawodowych – uważa Franciszek Uszko, dyrektor Izby Rzemieślniczej, która prowadzi szkoły zawodowe w Tarnowie i Pilźnie.

Mieszkanie czy akademik? – Studenci szukają lokum – Choć rok akademicki jeszcze się nie rozpoczął, to studenci z tarnowskich uczelni szukają już lokum na te kilka miesięcy nauki. Nikogo bowiem z nich nie bawi codzienne dojeżdżanie nawet kilkudziesięciu kilometrów na studia.

Prezydenta Komorowskiego nie lubimy… w Tuchowie – Kamień prezydencki odsłaniano z wielką pompą przy tuchowskim klasztorze 15 marca tego roku. A miesiąc potem … tuchowskie służby miejskie usunęły kamień cichaczem.

Termalica zagra u wicelidera – . Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy, na ligowe boiska wracają piłkarze Ekstraklasy.

Trzecioligowe derby dla Unii – Na stadionie w Woli Rzędzińskiej doszło do trzecioligowych derbów, w których miejscowa Wolania uległa Unii Tarnów 2-3.

Szczypiorniści SPR Tarnów inaugurują rozgrywki – W najbliższą sobotę (12 września, g. 18.00) rozgrywki I ligi zainaugurują piłkarze ręczni SPR Tarnów, którzy w hali „Jaskółka” w Tarnowie-Mościcach zmierzą się z Olimpią Piekary Śląskie.