Menu

Nowe wydanie już w sprzedaży!

Do kiosków trafił właśnie najnowszy numer tygodnika “Miasto i Ludzie”, w którym przeczytać będzie można najświeższe informacje z Tarnowa i Twojego regionu, szereg ciekawych wydarzeń, zapowiedzi imprez kulturalnych, podsumowanie sportowe tygodnia, porady i wywiady z ciekawymi osobistościami i wiele innych artykułów. Sprawdź koniecznie, o czym jeszcze się dowiesz!

1MIL129

Prezydent Andrzej Duda gościł w Dąbrowie Tarnowskiej – Zaledwie dwa dni po swoim zaprzysiężeniu, nowy prezydent RP Andrzej Duda odwiedził z wizytą Dąbrowę Tarnowską.

Nowy odcinek chodnika w Szynwałdzie – Przy drodze powiatowej Tarnów–Ryglice, rozpoczął się drugi etap budowy chodnika wraz z odwodnieniem.

Ponosimy koszty afrykańskich upałów – Z powodu upału i przeciążenia linii energetycznych, podjęto decyzję, aby wprowadzić ograniczenia w dostawach energii dla dużych firm.

Toalety miejskie – bezpłatne, ale czy dla każdego? – W sezonie letnim wielu turystów odwiedza Tarnów, który jest znany powszechnie jako Polski Biegun Ciepła. Ludzie, którzy przyjeżdżają do Tarnowa obserwują zachodzące w nim zmiany, które są pozytywnie oceniane. Wszystko byłoby dobrze, dopóki się nie porusza tematu toalet publicznych.

Nominacja profesorska dla Maciejczaka – Znany i ceniony tarnowski neurochirurg otrzymał z rąk prezydenta RP nominację profesorską. Jest to nagroda za wieloletnią pracę i poświęcenie na rzecz pacjentów.

Jakie książki pożyczamy w wakacje? –  W lipcu, biblioteka odnotowała średnio 1400 wypożyczeń dziennie. Dla porównania, w miesiącu maju było to około 1200 wypożyczeń, a najmniej obserwuje się na początku roku. Należy podkreślić, że są to minimalne różnice.

Śluby cywilne w Tarnowie – bez rewolucji – Od marca tego roku, poza Urzędem Stanu Cywilnego odbyły się dwa śluby. Jeden, w  restauracji „Kasyno”, a drugi na Woli Rzędzińskiej. W tym roku są planowane jeszcze 3 śluby w plenerze.

Podczas upałów nie zapominajmy o pupilach! – Pamiętajmy o tym, że upał daje się we znaki nie tylko ludziom. Psy, koty i inne zwierzęta tak samo jak my źle znoszą wysokie temperatury, a naszym obowiązkiem jest zadbać o ich lepsze samopoczucie podczas upałów.

Jak przetrwać mordercze upały?  – Jak podaje Urząd Miasta Tarnowa, od początku sierpnia, czyli od początku fali afrykańskich upałów karetka pogotowia ratunkowego wyjechała do pacjentów już ponad trzysta razy. Najczęstszymi dolegliwościami były zasłabnięcia, duszności, problemy kardiologiczne i ogólne złe samopoczucie. Wszystkie one spowodowane były wysokimi temperaturami. Takie przypadłości dotykają najczęściej osoby starsze, jednak są przypadki, gdzie również młode i silne osoby nie dają rady.

Kręci film fabularny – Skrzypek, niezwykły film fabularny, to dzieło młodego reżysera Łukasza Olszówki. Tarnowianin jest w trakcie kręcenia 15-minutowej etiudy filmowej, która opowiada historię zdolnego skrzypka z Tarnowa.

Ksiądz Zbigniew Kras kapelanem prezydenta RP – Ksiądz Zbigniew Kras będzie kapelanem prezydenta RP Andrzeja Dudy – poinformowała tarnowska Kuria Diecezjalna

W niedzielę 72 Derby Południa  -W najbliższą niedzielę o godz. 19.30 na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach dojdzie do pojedynku miejscowej Unii z PGE Stal Rzeszów. Pojedynek w ramach 13 rundy PGE Ekstraligi będzie 72 derbową potyczką obydwu zespołów.

Żużlowcy Unii Tarnów coraz bliżej play-offów – Dwa mecze, dwa zwycięstwa pod rząd, a to daje „Jaskółkom” niemalże pewny awans do rozgrywek play-off.

Termalica chce iść za ciosem –  W najbliższą sobotę (g. 15.30) piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza ponownie wystąpią w roli gospodarza na stadionie w Mielcu, gdzie o kolejne punkty w Ekstraklasie powalczą z Górnikiem Zabrze.

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>