Menu

Muzyczne nowości dla każdego

W tym tygodniu na półki sklepowe trafiły nowe produkcje muzyczne, z którymi warto się zapoznać. Wakacje to okres, kiedy moze spokojnie oddać się muzyce i nowym brzmieniom, więc nie ma na  co czekać!

Video “Doskonale wszystko jedno”

doskonale-wszystko-jednoLimitowana edycja trzeciej płyty zespołu Video. Wyjątkowy format okładki imitujący kasetę video i tytuł zapisany własnoręcznie przed lidera zespołu Wojtka Łuszczykiewicza – to prawdziwa gratka dla fanów! „Doskonale wszystko jedno” to zbiór przebojowych piosenek w typowym dla Video klimacie brudnego popu. Na krążku znajdzie się m.in. przebojowy utwór „Wszystko jedno” oraz dwie piosenki nagrane z legendarnym Janem Borysewiczem. „Doskonale wszystko jedno” to jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw tego roku!

Tracklista:

1. Wszystko jedno
2. Ktoś nowy
3. Lajtowy
4. Na okazję lepszą
5. Alay
6. Synowie matki złej feat. Jan Borysewicz
7. Dobrze, że jesteś
8. Jestem zerem
9. Wieczór feat. Jan Borysewicz
10. Wszystko jedno (akustycznie)
11. Kiedyś znów

Riverside „Love, Fear and the Time Machine”

love-fear-and-the-time-machine„Love, Fear and the Time Machine”, szósty studyjny album grupy. Projektem okładki zajął się długoletni współpracownik zespołu Travis Smith Seempieces | Illustration & Design (Katatonia, Opeth, itp.). Mariusz Duda tak skomentował nową płytę „Love, Fear and the Time Machine”: „Na najnowszym albumie chciałem połączyć muzycznie lata 70-te i lata 80-te. Lata 80-te to dekada, w której dojrzewałem muzycznie, wychowywałem się. Na najnowszym albumie nie mamy już brzmienia retro przywołującego klimatem lata 70-te, poszliśmy do przodu, w pewien sposób zburzyliśmy poprzedni fundament i stworzyliśmy nowy. Teksty na „Love, Fear and the Time Machine” mówią o przemianie. O podjęciu życiowej decyzji, z jaką każdy czasami musi się zmierzyć. Decyzji, która ma istotny wpływ na nasze dalsze życie. Co się zwykle dzieje z nami kiedy taką życiową decyzję musimy podjąć? Z jednej strony czujemy ekscytację spowodowaną zmianą, czujemy się wolni, podnieceni, z drugiej boimy się tego co nieznane, tego co może nas spotkać. Wracamy pamięcią wstecz, wybiegamy myślami do przodu. To wszystko dzieje się w chwili kiedy musimy zadecydować o czymś ważnym. Stąd taki a nie inny tytuł płyty – miłość, strach, doświadczenia z przeszłości – to najważniejsze siły sprawcze jakie nami kierują. Chciałbym żeby ten album oprócz tego, że będzie po prostu świetnie zagrany, nagrany i zaśpiewany, przede wszystkim mówił o czymś istotnym i był jednym z tych albumów, które w pewnym momencie stają się twoim najlepszym przyjacielem”. Ponadto Riverside pracuje nad bonusowym krążkiem zatytułowanym „Day Session”, który będzie jaśniejszym odpowiednikiem wydania „Night Session” dołączonym przez grupę do poprzedniego albumu „Shire Of New Generation Slaves”.Tracklista:

1. Lost (Why Should I Be Frightened By a Hat?)
2. Under the Pillow
3. ‪#‎Addicted
4. Caterpillar and the Barbed Wire
5. Saturate Me
6. Afloat
7. Discard Your Fear
8. Towards the Blue Horizon
9. Time Travellers
10. Found (The Unexpected Flaw of Searching)

Nothing But Thieves „Nothing But Thieves”

nothing-but-thievesDługo oczekiwany album młodej, indie-rockowej formacji z Essex, nazywanej „młodszą wersją Muse”, dzięki niesamowitej energii i melodyjności swoich utworów. Zespół Nothing But Thieves intensywnie przygotowywał się do wydania debiutanckiego krążka już od roku, wydając aż 5 singli i intensywnie koncertując w Europie (w Polsce w tym roku zagrali już 4 razy!), a na jesień 2015 planowany jest ich kolejny koncert nad Wisłą. To jeden z najmocniejszych – nie chodzi tylko o gatunek muzyki – debiutów w tym roku. Z krążka „Nothing But Thieves” znane są już przeboje „Ban All the Music”, „Itch”, „Trip Switch”, „Graveyard Whistling”, a także wydany ponownie na singlu kawałek, od którego rozpoczęła się ich kariera – „Wake Up Call”.
Tracklista:
1. Excuse Me
2. Ban All the Music
3. Wake Up Call
4. Itch
5. If I Get High
6. Graveyard Whistling
7. Hostage
8. Trip Switch
9. Lover, Please Stay
10. Drawing Pins
11. Painkiller
12. Tempt You (Evocatio)

Jess Glynne “I Cry When I Laugh”

i-cry-when-i-laughDebiutancki album znanej z nagranych z grupą Clean Bandit hitów „Rather Be” i „Real Love” Jess Glynne. Wydawnictwo nosi tytuł „I Cry When I Laugh”. Jego tematem głównym jest miłosne rozczarowanie.  Płytę zapowiadały do tej porty singlowe piosenki „Right Here” i „Hold My Hand”. Właśnie trafiła do sieci kolejna kompozycja dowodząca wielkiego talentu Jesse Glynne. Jest to akustyczna wersja nagranej z Route 94 (czyli z Rowanem Tylerem Jonesem) piosenki „My Love”, która dostępna będzie na edycji deluxe płyty. Wspomniany singel „Hold My Hand” spędził trzy tygodnie na pierwszym miejscu brytyjskiej listy. Na debiucie płytowym Jess Glynne znalazło się 14 piosenek. Będą wśród nich opublikowane do tej pory „Real Love”, „Right Here” i „Hold My Hand”, a także nagrana z udziałem Emeli Sande piosenka „Saddest Vanilla”. Albumem artystka dokonuje podsumowania minionych dwóch lat życia, które były dla niej niezwykle ciężkie, naznaczone między innymi rozpadem związku. Stąd i tytuł płyty. Mający jednakże nie dołować, lecz dawać nadzieję. „Właśnie takiej płyty chciałam” – zapewnia Jess Glynne. W napisaniu „Hold My Hand” wspomogła ją „duchowa i muzyczna siostra”, jak określa ją artystka, czyli Janeé „Jin Jin” Bennett.
Tracklista:
1. Gave Me Something
2. Hold My Hand
3. Ain’t Got Far To Go
4. Take Me Home
5. Don’t Be So Hard On Yourself
6. No Rights No Wrongs
7. You Can Find Me
8. My Love (Acoustic)
9. Rather Be (feat. Jess Glynne)
10. Saddest Vanilla (feat. Emeli Sande)
11. Why Me
12. Real Love
13. Not Letting Go (feat. Jess Glynne)

Rudimental “We The Generation”

we-the-generationDrugi wyczekiwany album Rudimental. Płyta nosi tytuł „We The Generation” i promuje ją singiel „Never Let You Go”. Na wydawnictwie nie zabrakło wyjątkowych gości. Album w wersji podstawowej wypełniło 14 piosenek. Słychać na nim między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental „Home”, Ellę Eyre. Wokalistka zaśpiewała w piosence „Too Cool”. W „Needn’t Speak” pojawia się wokal Lianne La Havas, zaś „New Day” ozdobił swoim wspaniałym głosem niezapomniany Bobby Womack. Była to jedna z ostatnich piosenek, jakie ten wielki artysta nagrał w swoim życiu. Gości jest więcej: Mahalii, Anne-Marie i Willu Heardzie.Płyta Rudimental ukazała się także w wersji deluxe, a ta bogatsza będzie o cztery piosenki: „Treading On Water” (feat. Sinead Harnett)”, „Run” (feat. Will Heard), „Breath” (feat. Lianne La Havas) i „System” (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee). Muzycznie mamy na „We The Generation” kolejne świeże spojrzenie na współczesną muzykę taneczną, pełną dynamiki i radości oraz naturalnego, ciepłego, głębokiego brzmienia, które wzięło się z wykorzystania prawdziwych instrumentów, nie tylko sampli i loopów. Silnie zakorzenionej w najlepszej tradycji, w tym soulowej i funkowej.
Tracklista:
1. I Will For Love (feat. Will Heard)
2. Never Let You Go (feat. Foy Vance)
3. We The Generation (feat. Mahalia)
4. Love Ain’t Just A Word
5. Rumour Mill (feat. Anne-Marie & Will Heard)
6. Common Emotion (feat. MNEK)
7. Go Far (feat. Will Heard)
8. Foreign World (feat. Anne-Marie)
9. Too Cool (feat. Ella Eyre)
10. Bloodstream
11. All That Love
12. Needn’t Speak (feat. Lianne La Havas)
13. Lay It All On Me
14. New Day (feat. Bobby Womack)
15. Treading On Water (feat. Sinead Harnett)
16. Run (feat. Will Heard)
17. Breath (feat. Lianne La Havas)
18. System (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee)

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>