Nowy numer “Miasto i Ludzie”!

Do kiosków trafił właśnie najnowszy numer tygodnika “Miasto i Ludzie”, w którym przeczytać będzie można najświeższe informacje z Tarnowa i Twojego regionu, szereg ciekawych wydarzeń, zapowiedzi imprez kulturalnych, podsumowanie sportowe tygodnia, porady i wywiady z ciekawymi osobistościami i wiele innych artykułów. Sprawdź koniecznie, o czym jeszcze się dowiesz!

1_MIL128

Kuna ugryzła w nogę kobietę, była wściekła? – W Łękawicy, w gminie Skrzyszów kuna ugryzła kobietę. – Usłyszałam rejwach w kurniku i wyszłam przed dom – opowiada mieszkanka Łękawicy.

Parkuj i jedź – będzie gotowy już jesienią – Trzypoziomowy parking, wraz z zatoczką autobusową, czyli „Park&Ride” zlokalizowany przy dworcu PKP buduje się bez żadnych opóźnień. Aby skorzystać z parkingu, będzie potrzebny bilet na pociąg lub komunikację miejską

Marsz Trzeźwości Tarnów – Skrzyszów  – W tym roku Diecezjalny Marsz Trzeźwości wyruszył z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie i dotarł do kościoła Św. Stanisława BM w Skrzyszowie.

Fiakrem po Tarnowie – Powrót do dawnych tradycji, czyli przejażdżka dorożką po ulicy Wałowej ma być jednym z elementów ożywienia miasta i Starówki, która od kilku lat zaczyna się wyludniać. W sierpniowe czwartki i piątki w godzinach popołudniowych  będzie można bezpłatnie przejechać się powozem konnym po ulicy Wałowej.

Podróżnik z przygodami – Szuka znanej w całym mieście tarniny i popularnego kwiatu paproci. Poznaje historię naszego miasta i zachwyca się wynalazkami Szczepanika. Mowa o „Egzogalaktycznym podróżniku”, opowieści, która właśnie maluje się na murach sąsiadujących z Pałacem Młodzieży. Autor malunku już od samego rana przelewa swoją wizję muralu na ściany.

Nie wyrzuca się przyjaciół! – Wywożone za miasto, zostawiane przy drodze w pudłach, przywiązywane do drzew i pozostawiane na pastwę losu w lasach, zagajnikach, na drodze. Można by wyliczać przypadki porzucania niechcianych zwierząt. Ludzie pozbywają się czworonogów, bo przeszkadzają w wakacyjnych wyjazdach, a tam dokąd zazwyczaj jadą, pies albo kot nie jest chciany.

Wspaniała zabawa  na Dniach Żabna  – Tysiące mieszkańców miasta i regionu bawiły się na Dniach Żabna. W sobotę gwiazdą wieczoru był Andrzej Rybiński, w niedzielę – koncert dał Robert Janowski.

Gorące lato. Gorący okres – Gorący czas dla naszego kraju. Nadchodzą trzecie już w ostatnim okresie wybory. Tak rządzącym na koniec zachciało się pracować, że nasi rodacy przecierają oczy ze zdumienia.

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic – Przygotujcie się na najbardziej emocjonujące wydarzenie w sezonie! Znamy już program i wszystkie atrakcje III Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. 15 i 16 sierpnia będzie naprawdę niesamowicie: wykłady poszukiwaczy przygód, projekcje o tajemnicach, widowiskowe rekonstrukcje historyczne, unikalne wystawy, a nawet szkolenie dla komandosów. To zaledwie część z przewidzianych atrakcji! Tego festiwalu po prostu nie można przegapić!

„Jądro ciemności” pod patronatem tygodnika „Miasto i Ludzie” – Już 26 sierpnia na półkach księgarni w całej Polsce pojawi się nowe wydanie powieści „Jądro ciemności” Josepha Conrada. To znakomita książka, czytywana na całym świecie do dziś, traktowana nie tylko jako lektura szkolna, ale również książka na co dzień. Tym razem warto również ją mieć, gdyż nasz tygodnik jest jednym z głównych patronów medialnych książki.

Trudny sezon przed Unią i Wolanią – W najbliższy weekend swoje rozgrywki zainaugurują zespoły piłkarskiej III ligi, w tym gronie także drużyny Unii Tarnów i Wolanii Wola Rzędzińska.

Vaculikowi brakło szczęścia, Łaguta najlepszy – W minioną niedzielę, leszczyński tor zamienił się w międzynarodową arenę żużlową, na której ścigali się najlepsi zawodnicy wszystkich klubów. W Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi nie brakowało popisowych wyścigów, prawdziwego żużlowego ścigania i emocji. Choć kibice nie dopisali, to i tak nie przeszkodziło to żadnemu z rajderów w dążeniu do mety i zdobywaniu punktów. Pomimo tego, że to Martin Vaculik był liderem, w ostatnim wyścigu zabrakło mu szczęścia, a po puchar sięgnął niespodziewanie Grigorij Łaguta.

Czy Mielec okaże się szczęśliwy dla „Słoników”? – Już dzisiaj (g. 20.30) w roli gospodarza na stadionie w Mielcu o pierwszą bramkę i pierwsze punkty w Ekstraklasie powalczą piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Ich rywalem będzie inny beniaminek KGHM Zagłębie Lubin.

Szczypiorniści SPR Tarnów po urlopach i z nowym trenerem – Końcem lipca, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli występujący w rozgrywkach I ligi szczypiorniści SPR Tarnów. W zespole doszło do jednej istotnej zmiany, otóż nowym szkoleniowcem drużyny został Bartłomiej Jarosz.