Już jest – nowe “Miasto i Ludzie”!

Do kiosków trafił właśnie najnowszy numer tygodnika “Miasto i Ludzie”, w którym przeczytać będzie można najświeższe informacje z Tarnowa i Twojego regionu, szereg ciekawych wydarzeń, zapowiedzi imprez kulturalnych, podsumowanie sportowe tygodnia, porady i wywiady z ciekawymi osobistościami i wiele innych artykułów. Sprawdź koniecznie, o czym jeszcze się dowiesz!

1_MIL127

Przywiązał psa do drzewa i zostawił –  O przejawie niewyobrażalnego okrucieństwa wobec zwierząt mogliśmy się przekonać także w naszym mieście.

Śmiertelnie potrącił chłopca, może spędzić 8 lat za kratkami – To najwyższy wymiar kary, jak może grozić kurierowi, który 30 grudnia zeszłego roku śmiertelnie potrącił 9-latka na ulicy Ablewicza. Do prokuratury właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko młodemu kierowcy.

Wyremontowany Plac Rybny do remontu –  Tym razem chodzi o Plac Rybny, który kilka lat temu był już remontowany, razem z modernizacją Bimy. Po 4 latach konieczna jest wymiana płyt z piaskowca, które wyznaczają fragmenty dawnych żydowskich kamienic, a te już niestety się sypią.

Tunele z czasów hetmana Tarnowskiego – Plac Morawskiego to obecnie mało reprezentacyjny zaułek miasta. Ale być może w przyszłym roku uda się tu odsłonić fragmenty fortyfikacji z czasów hetmana Jana Tarnowskiego.

W Bobrownikach utonął 15-latek –  Trzydniowe poszukiwania chłopca, który nagle znalazł się pod wodą na Dunajcu, niestety zakończyły się smutnym finałem. W środę po południu chłopaka porwał nurt rzeki w okolicach mostu autostradowego w Bobrownikach.

Nawracać można bez pozwolenia, protest trzeba zgłosić – W Tarnowie w ciągu roku organizowanych jest zaledwie około 20 zgromadzeń. Skąd to wiadomo? Bo żeby zgromadzenie mogło się odbyć, organizatorzy muszą najpierw zgłosić w magistracie to, gdzie i kiedy je planują.

Można jeszcze składać propozycje do budżetu obywatelskiego – To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdążyli zgłosić swoich pomysłów do zmian w przestrzeniach miasta.

Kanalizacja dla Dębna  – W Brzesku odbyła się konferencja rozpoczynająca projekt: „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Maszkienicach i budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Dębno”.

Rozejrzyjmy się za miodem prosto z ula –  Lato to czas, gdy warto rozejrzeć się za dobrej jakości miodem prosto z ula. Miód, jak się okazuje ma swoje właściwości nie tylko lecznicze.

Łowcy Burz niebezpieczna praca, która dodaje adrenaliny – Podziwiać burze, efektowne wyładowania lubi każdy, kto się tego nie boi. Są nawet tacy ludzie, którzy jeżdżą i czekają na to, aby podziwiać piękno błysków. Bowiem, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce możemy znaleźć typowych Łowców Burz. Kto to taki, ci Łowcy Burz?

Burza – choć zjawiskowa i spektakularna, bardzo niebezpieczna – Choć przez ostatnich kilka dni upał nie dawał się już tak we znaki, synoptycy na najbliższy czas zapowiadają, że do Polski z powrotem wrócą afrykańskie upały, które zawsze niosą ze sobą również burze

Sprzęt dla przewodników psów służbowych – Wójt Lisiej Góry Arkadiusz Mikuła przekazał na ręce naczelnika wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, ufundowany przez władze gminy sprzęt dla przewodników psów służbowych.

Za zasługi dla policji – Pięć osób zostało uhonorowanych brązowym medalem „ Za zasługi dla policji”, nadawanym przez ministra spraw wewnętrznych.

Wspaniała zabawa na Dniach Gminy Borzęcin  – Około 12 tysięcy osób bawiło się w trakcie minionego weekendu w Borzęcinie podczas VI Dni Gminy Borzęcin. U nas obszerna foto relacja z tego wydarzenia.

Sensacyjne zwycięstwo „Jaskółek”  – Drużyna Unii Tarnów po raz drugi zwyciężyła na wyjeździe, pokonując w niedzielnym meczu zawodników SPAR Falubaz Zielona Góra na ich własnym torze. Mało kto przypuszczał, że zielonogórzanie zostaną pogromieni przez „Jaskółki”, które cały czas walczą o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Mecz 11. kolejki zakończył się wynikiem 47:43.

Termalica Bruk-Bet z dwiema przegranymi –  Nie wiedzie się na razie w ekstraklasie Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Dwa pierwsze mecze w gronie najlepszych polskich drużyn to dwie porażki.