Menu

Opowieść o rzeczywistym człowieku

Najnowsza powieść Vilikovskiego, którą przełożył znakomity tłumacz Tomasz Grabiński, to historia mężczyzny, który wkracza w trudny wiek i któremu przyświeca pewna myśl Witolda Gombrowicza. To męska opowieść o przekraczaniu życiowych Rubikonów, niekoniecznie za pomocą kupowania ferrari.

20141113124654

Pavel Vilikovsky “Opowieść o rzeczywistym człowieku” 

Książka Vilikovskiego otwiera projekt K4 (“k” jak “książka” w każdym z czterech języków: polskim, czeskim, słowackim i węgierskim), którego pomysłodawcą jest Petr Minařík z wydawnictwa Větrné mlýny. W projekcie biorą udział wydawcy z Czech (Větrné mlýny), Słowacji (Kalligram), Węgier (Kalligram) i Polski (Książkowe Klimaty). Książki ukazują się w tym samym czasie w każdym z czterech wymienionych krajów. Założeniem projektu K4 jest zapewnienie czytelnikom dostępu do dobrej, współczesnej literatury. W Książkowych Klimatach ukazał się wcześniej zbiór opowiadań Vilikovskiego „Okrutny maszynista”. Słowacki prozaik należy donajwiększych gwiazd literackich w swej ojczyźnie, znany jest także m.in. z przekładów anglojęzycznej klasyki (Faulkner, Conrad, Woolf). Jako jedyny słowacki pisarz dwa razy otrzymał nagrodę Anasoft Litera.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>