“Miasto i Ludzie” – nowy numer już jest!

Do kiosków trafił właśnie najnowszy numer tygodnika “Miasto i Ludzie”, w którym przeczytać będzie można najświeższe informacje z Tarnowa i Twojego regionu, szereg ciekawych wydarzeń, zapowiedzi imprez kulturalnych, podsumowanie sportowe tygodnia, porady i wywiady z ciekawymi osobistościami i wiele innych artykułów. Sprawdź koniecznie, o czym jeszcze się dowiesz!

1_MIL126

Dostawcy internetu szturmują na bloki – Kolejni dostawcy internetu pukają do drzwi spółdzielni mieszkaniowych. Jeśli spółdzielnie nie chcą wpuścić ich do swoich zasobów, Urząd Antymonopolowy nakłada na nie kary finansowe.

„Nie daj się oszukać – sprawdź paragon” – To tytuł nowej kampanii, którą właśnie zapoczątkowało Ministerstwo Finansów.

Podwójna tragedia na wodach –  Do tragedii doszło w weekend w Skrzyszowie, gdzie utonął 21-letni mieszkaniec Szynwałdu. Młody mężczyzna próbował przepłynąć zbiornik w sobotę około godziny 13, i w połowie dystansu poszedł na dno.

Pielgrzymi wyruszą już za miesiąc – Coraz bliżej do corocznej, Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Trwają ostatnie przygotowania dla wszystkich chętnych, którzy jak co roku, tak i teraz będą chcieli wyruszyć na 9-dniowe wędrowanie do Matki Bożej Częstochowskiej, która czeka na Jasnej Górze.

Wizyta premier Ewy Kopacz w Tarnowie – Wizyta premier Ewy Kopacz w Tarnowie obfitowała w szereg zdarzeń, których sprawcami byli przeciwnicy Platformy Obywatelskiej i premier wywodzącej się z tego ugrupowania.

Kto pomalował ruiny zamku na Marcince? –  Kilka dni temu bystre oczy mieszkańców wypatrzyły, że na ruinach zamku Tarnowskich na Górze św. Marcina pojawiły się szpecące, jaskrawe napisy, a raczej wyznania miłosne. Najprawdopodobniej do murów dawnej fortecy dobrali się wandale, którzy za nic mieli wartość historyczną tego miejsca.

„Jazda” po dopalaczach może skończyć się tragicznie – Ostatnio bardzo głośno mówi się o tzw. dopalaczach. Do tej pory wszyscy zdążyliśmy już poznać skutki zażywania tych substancji, które uznawane są jako środki o możliwym lub faktycznym działaniu psychoaktywnym.

Dni Żabna z Rybińskim i Janowskim – Wiele atrakcji czeka na uczestników Dni Żabna, które odbędą się w najbliższy weekend (1 i 2 sierpnia). Gwiazdami koncertów w poszczególne dni będą Andrzej Rybiński i Robert Janowski z zespołem.

Węgierscy druhowie w Piaskach-Drużkowie – W Ośrodku ZHP Piaski Drużków, odbywał się polsko-węgierski obóz harcerski, na który przybyli skauci z partnerskiego miasta Százhalombatta z drużyny 1026. Szent László Király.

Dni Gminy Borzęcin z Kukizem i Margaret – Podczas weekendu (25 i 26 lipca) zaprezentują się nie tylko znani artyści estradowi muzyki rockowej i popularnej. Posłuchać będzie można również symfoników najlepszym wykonaniu.

Pałac Rozwadowskich w Tuchowie Nieistniejąca rezydencja – Pałac czy dwór?… Wybudowany około 1875 roku, w charakterystycznym dla tego okresu: stylu neogotyckim, z wyraźnymi elementami architektury mauretańskiej, był gniazdem rodu Jordan-Rozwadowskich. Dziś już nie istnieje – zdewastowany a następnie spalony w czasie II wojny przez niemieckiego okupanta…

Bezrobocie spadło w Żabnie – Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie zanotował spadek bezrobocia w swojej filii w Żabnie. Po raz pierwszy odkąd ona istnieje, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w żabnieńskiej filii PUP spadła poniżej tysiąca osób.

Cyklokarpaty w Wojniczu – W Wojniczu miała miejsce już po raz  trzeci  impreza rowerowa Wojnicz MTB MARATON, w ramach serii  CYKLOKARPATY.

Po kilku porażkach, wreszcie triumf –  Pewnym zwycięstwem zakończył się niedzielny mecz na owalu „Jaskółczego Gniazda”. Po dwugodzinnym opóźnieniu z powodu dwóch nawałnic, które przeszły nad Tarnowem, widmo odwołania wisiało nad żużlowcami i kibicami, jednak po dłuższych konsultacjach sędziów i komisji toru, zdecydowano o rozpoczęciu meczu, który dał upragnione zwycięstwo tarnowskim „Jaskółkom”, a mecz w rezultacie zakończył się wynikiem 55:35.