Po Finale Dni Dąbrowy – VIII Spotkania Kultur

Finałowe koncerty Dni Dąbrowy Tarnowskiej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W 2014 roku, gdy gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra, szacowano, że plac koncertowy odwiedziło w ciągu całego dnia około 6 – 7 tys. osób. Wczorajsze występy „Biesiady Lwowskiej” – starych szlagierów śpiewanych przed II wojną światową na ulicach Lwowa, zespołu „Caci Vorba” wykonującego muzykę cygańską, zespołów rocka młodzieżowego z nutką bluesową „Nie Ma Opcji” i „Quelque Chose” oraz gwiazdy wieczoru – nominowanej na Eska Music Awards 2015 w kategorii Super Zespół grupy „ENEJ” obejrzała znów rekordowo liczna widownia – nie tylko wszystkie miejsca siedzące i stojące na placu były zajęte, ale praktycznie cała okolica „Dąbrowiaka” pękała w szwach! Ilość przybyłych osób na tegoroczne finałowe koncerty przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Szacunkowo było to ponad 10 tysięcy osób.

Koncerty dobrze komponowały się z ofertą skierowaną do całych rodzin. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, baseny z kulami wodnymi, eurobanji, kolejkę elektryczną, przejażdżki kucykiem, peruki w różnych kolorach, „małą gastronomię” (grill, łakocie, lody, wata cukrowa, popcorn). Trochę starsi mogli bezpłatnie spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej, a miłośnicy sportów motorowych wziąć udział w pokazie driftingu w wykonaniu „Wienia” Wiesława Surowca.

Nie zabrakło spektakularnego pokazu fajerwerków. Długo po zakończeniu koncertu trwało też rozdawanie autografów przez grupę „ENEJ” i robienie pamiątkowych zdjęć fanów z zespołem.
Spotkanie Kultur niezmordowanie prowadził pełen energii „dyżurny” konferansjer miejski, a zarazem przedstawiciel jednego z głównych organizatorów, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski.

Impreza była okazją do podsumowania przez Krzysztofa Kaczmarskiego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej nie tylko Dni Dąbrowy Tarnowskiej, ale także całości Programu Obchodów 25-lecia Samorządu Gminy Dąbrowa Tarnowska. Burmistrz podziękował Panu Romanowi Mosio Prezesowi spółki „INVEST Nieruchomości” i wręczył pamiątkową statuetkę wykonaną przez dąbrowską firmę „GrawProjekt 2″, którą prowadzą Panństwo Agnieszka i Piotr Łapa. Od ośmiu lat Finał Dni Dąbrowy Tarnowskiej, kolejne edycje „Spotkania Kultur”, wszystkim kojarzą się z wielką imprezą pod Centrum Handlowym „Dąbrowiak” i z mega gwiazdami polskiej estrady. Tak jak tegoroczne, tak i wszystkie poprzednie z pewnością nie odbyłyby się na tak dużą skalę, gdyby nie przychylność we współorganizacji tego przedsięwzięcia ze strony całej załogi „INVEST – Nieruchomości” Sp. z o.o., a szczególnie Centrum Handlowego „Dąbrowiak” w organizacji świętowania Dni Dąbrowy.

Miłą niespodzianką było wystąpienie Posła na Sejm ziemi tarnowskiej Józefa Rojka, który złożył śpiewne życzenia wszystkim dąbrowianom, podziękował za zaproszenie na święto miasta i życzył dalszych pomyślności. Do tych życzeń i podziękowań dołączył się również Bolesław Łączyński Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Źródło UM Dąbrowa Tarnowska