II KONCERT MUZYKI DUSZY ZAINAUGUROWAŁ DNI DĄBROWY

„Błogosławieni miłosierni…” – pod takim hasłem odbył się w urokliwym wnętrzu dawnej Sali Modłów synagogi dąbrowskiej II KONCERT MUZYKI DUSZY. Hasło zostało bardzo dokładnie wytłumaczone  w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się     w 2016 roku przez parafialnych animatorów z Dąbrowy.

Koncert zaszczycili swoją obecnością Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski wraz z małżonką Jadwigą oraz Burmistrz Krzysztof Kaczmarski z żoną Teresą.

I część koncertu to prezentacja „perełek” muzycznych z rocznego dorobku uczniów szkoły muzycznej Łukasza Chmiela z DDK. Słowem wiążącym były psalmy biblijne odczytywane przez Pawła Chojnowskiego, atmosferę zadumy i refleksji religijnej potęgowały: światło i emocje młodych artystów, nad dźwiękiem czuwał Mariusz Budzik, reżyserem i twórcą aranżacji był Łukasz Chmiel, w większości utworów towarzyszący swoim uczniom (bardzo dojrzałym artystycznie) grając piękne solówki na gitarze klasycznej na scenie.

W II Koncercie Muzyki Duszy wystąpili: Justyna Bugajska, Julia Drożdż, Gabriela Mol, Maksymilian Mol, Joanna Marek, Paulina Niemiec, Ola Wąż. Agata Juszczyk, Klaudia Pikul, Patrycja Fido, wokalistki – Katarzyna Reczek, Kinga Bil, Ilona Krawczyk, Łukasz Banaś, duet „Zawsze z gitarą” – Ewa Sobarnia i Łukasz Chmiel, wspaniale rozbrzmiewały: pianino, gitary klasyczne i basowa, skrzypce, shakery.

Na finał muzycy z grupy „Filii Dei” zaprezentowali wraz z wokalistkami z DDK i Łukaszem Chmielem hymn Światowych Dni Młodzieżyw Krakowie.