Menu

Nowe, muzyczne brzmienia na weekend

Dziś polecamy Wam do przesłuchania nowości muzyczne, które już powoli stają się na świecie fenomenami i bestsellerami. Charakteryzują je ciekawe brzmienia, wciągają teksty i poruszają słowa. Muzyka nie od dziś łagodzi wszelkie obyczaje, a czasem łączy niektóre pokolenia.

MS MR „How Does It Feel”

how-does-it-feel-Jest to kolejnhy album jednego z najlepszych duetów ostatnich lat – MS MR. Znajduje się na nim 12 całkowicie nowych piosenek, w tym dwa utwory stworzone przy specjalnym współudziale Tove Lo i MNDR. Nad ostatecznym mixem płyt czuwał wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, Tom Elmhirst (Adele, Amy Winehouse, Arcade Fire, Beck). Singlem promującym krążek jest utwór „Painted”, który jest idealną zapowiedzią całego projektu. MS MR to wokalistka Lizzy Plapinger oraz producent muzyczny Max Hershenow. Są oni przedstawicielami nurtu indie-pop, a swoją karierę rozpoczęli za pośrednictwem mikrobloga. Ich debiutancki krążek “Secondhand Rapture” wydany w 2013 roku, został bardzo pozytywnie przyjęty zarówno przez fanów, jak i przez krytyków. Zespół pojawił się również na ścieżce dźwiękowej do 3 sezonu serialu „Game of Thrones”.

Tracklista:

1. Painted

2. Criminals

3. No Guilt in Pleasure

4. Wrong Victory

5. Tripolar

6. How Does It Feel

7. Tunnels

8. Leave Me Alone

9. Reckless

10. Cruel

11. Pieces

12. All The Things Lost

 

Natalie Imbruglia „Male”

male-Znana z przeboju „Torn” Natalie Imbruglia powraca. Australijska wokalistka, niczym kiedyś Tori Amos, postanowiła nagrać album z „żeńskimi” interpretacjami piosenek znanych z wykonań przez mężczyzn. Wszystkie 12 piosenek z tych kolekcji ukształtowały jej muzyczny gust i w swoim czasie zainspirowały do podjęcia muzycznej kariery. Znajdziemy tu utwory z różnych biegunów muzycznych – od The Cure „Friday I’m In Love” czy Neila Younga „Only Love Can Break Your Heart” po Damiana Rice’a „Cannonball” czy Death Cab For Cutie „I Will Follow You Into the Dark”. Najbardziej zaskakującym wyborem jest tu jednak kawałek wybrany na singla, promującego całe wydawnictwo – cover przeboju Daft Punk „Instant Crush” sprzed dwóch lat. Utwór zaśpiewany przez frontmana The Strokes Juliana Casablancasa z nałożonym efektem autotune idealnie sprawdził się również z miękkim wokalem Natalie i towarzyszeniem ‘żywych’ instrumentów. Na płycie znalazły się również covery Cata Stevensa, Pete’a Townshenda i grupy Modern English „I Melt With You”.

Tracklista:
1. Instant Crush (Daft Punk cover)
2. Cannonball (Damian Rice cover)
3. The Summer (Josh Pike cover)
4. I Will Follow You into the Dark (Death Cab for Cutie cover)
5. Goodbye in His Eyes (Zac Brown Band cover)
6. Friday I’m in Love (The Cure cover)
7. Naked as We Came (Iron & Wine cover)
8. Let My Love Open the Door (Pete Townshend cover)
9. Only Love Can Break Your Heart (Neil Young cover)
10. I Melt with You (Modern English cover)
11. The Waiting (Tom Petty cover)
12. The Wind (Cat Stevens cover)

 

Joe Satriani „Shockwave Supernova”

shockwave-supernova-Gitarowa legenda, Joe Satriani, prezentuje swoją 15 płytę studyjną „Shockwave Supernova”. Tę płytę najłatwiej określić takimi stwierdzeniami jak: „arcydzieło” czy „ostatnie słowo na gitarze” stworzone przez jednego z najbardziej popularnych gitarzystów na świecie. Dla samego Satcha jest to coś o wiele bardziej osobistego. Latami udoskonalał swój gitarowy kunszt, dedykując do swojemu idolowi – Jimiemu Hendrixowi. Do współpracy nad krążkiem Satriani zaprosił trzech, światowej klasy muzyków, którzy towarzyszyli mu również podczas trasy koncertowej: klawiszowiec i gitarzysta Mike Keneally, basista Bryan Beller i perkusista Marco Minnemann. „Nie mogłem prosić o lepszy zespół, który pomógłby mi ożywić te piosenki” skomentował wynik tej współpracy artysta.
Koncepcja albumu „Shockwave Supernova” bazuje na niezwykłym, scenicznym alter ego Satriani. Światowej sławy gitarzysta używa wymyślnych sztuczek, oferując słuchaczom szeroki zakres dźwięków – od bluesowych jamów „San Francisco Blue” po złożone instrumentacje „A Phase I’m Going Through”, „Crazy Joey”. Wśród utworów znalazły się również takie, które skłaniają do głębokich refleksji „Butterfly and Zebra”, „Goodbye Supernova” i „All of My Life”.

Tracklista:
1. Shockwave Supernova
2. Lost in a Memory
3. Crazy Joey
4. In My Pocket
5. On Peregrine Wings
6. Cataclysmic
7. San Francisco Blue
8. Keep on Movin’
9. All of My Life
10. A Phase I’m Going Through
11. Scarborough Stomp
12. Butterfly and Zebra
13. If There Is No Heaven
14. Stars Race Across the Sky
15. Goodbye Supernova

 

Lucy Rose „Work it out”

work-it-out-Sympatyczna brytyjska wokalistka znana z własnych przebojów „Lines” i „Bikes”, jak również współpracy z Robbie’m Williamsem, Bombay Bicycle Club i Manic Street Preachers, powraca z drugą płytą. Niegdyś znana głównie z niesamowicie melodyjnych, ale głównie akustycznych piosenek, na krążku „Work It Out” rozbudowuje swoje brzmienie o elektronikę, do czego przyczynił się producent płyty Rich Cooper (Banks, Mystery Jets, Josef Salvat). Przykładem „nowej” Lucy Rose mogą być single „Like An Arrow” czy „Our Eyes”, który odniósł póki co największy radiowy sukces w karierze wokalistki (m.in. najwyższa rotacja w BBC Radio 1). Album ukazuje się w Polsce na płycie CD standard (13 utworów), CD Deluxe (18 utworów w tym przebój „Shiver” w wersji live) i na płycie winylowej.

Tracklista:

1. For You

2. Our Eyes

3. Like an Arrow

4. Nebraska

5. Köln

6. Shelter

7. My Life

8. Fly High (Interlude)

9. Till the End

10. Cover Up

11. She’ll Move

12. Work It Out

13. Into the Wild

 

Mika „No place in heaven”

no-place-in-heaven-Mika – twórca hitu „Relax, Take It Easy” – prezentuje swój kolejny (czwarty) krążek „No Place In Heaven”. Współproducentem albumu jest nominowany do nagrody Grammy – Gregg Wells (Katy Perry, Pharrell Williams, Adele, Rufus Wainwright). Efektem tej współpracy jest album ze świetnymi kompozycjami w stylu lat 70-tych. Mika dotychczas sprzedał ponad 10 milionów płyt na całym świecie, które były wyróżniane statusem złotej lub platynowej płyty w 32 krajach!

 

Tracklista:

1. Talk About You

2. All She Wants

3. Last Party

4. Good Guys

5. Oh Girl, You’re The Devil

6. No Place In Heaven

7. Staring At The Sun

8. Hurts

9. Good Wife

10. Rio

11. Ordinary Man

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>