Menu

Salon Poezji 21 czerwca – Miejska Biblioteka Publiczna

1 czerwca br. minęła 100. rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego – poety, który w ostatnim 25-leciu stał się fenomenem czytelniczym, jednym z najpopularniejszych polskich twórców. Choć w każdym calu był poetą religijnym, swoimi pełnymi prostoty, franciszkańskiej pokory i miłości do ludzi wierszami trafiał do tak szerokiego kręgu odbiorów, że popularności mogli mu zazdrościć nasi poetyccy Nobliści. Czerwcowy salon wziął się z chęci przypomnienia postaci Księdza i jego twórczości, którą chciał nas bronić przed rozpaczą.

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie wraz z Teatrem im. L. Solskiego serdecznie zaprasza na ostatni przed wakacjami Salon Poezji pt: „Wszystko było drogą…”, który odbędzie się 21 czerwca (niedziela), o godz. 11.00 na Małej Scenie tarnowskiego teatru.  Wiersze ks. Jana Twardowskiego usłyszymy w wykonaniu aktorów: Dominiki Markuszewskiej i Aleksandra Fiałka.  Słowom towarzyszyć będzie, jak zwykle muzyka na żywo w wykonaniu tria: Robert Wypasek (saksofon), Maciej Marcinkiewicz (piano) i Mikołaj Sikora (kontrabas). Spotkanie poprowadzi Tadeusz Trytek.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>