Menu

Pop i rock zawsze dobre

Dziś nowości muzyczne nadchodzących dni. To brzmienia, których każdy słucha, bez względu na rodzaj muzyki, bo wpasowują się w gust każdego. Polecamy!

Years&Years “Communion”

communionYears & Years to brytyjskie trio tworzące szeroko pojętą muzykę elektroniczną, opisywaną często jako połączenie electro popu z R&B i elementami house’u z lat 90. Zespół składa się z Mikekey’a Goldswoethy’a, Emre Turkmena oraz Olly’ego Alexandra. Pomimo młodego wieku muzycy pochwalić się mogą już sporym doświadczeniem scenicznym – w 2014 roku występowali na licznych festiwalach (m.in. Bestival, Latitude czy Tauron) i supportowali Sama Smitha. Years & Years zwyciężyli tegoroczną edycję plebiscytu BBC Sound wyłaniającego najbardziej obiecujący talent rozpoczynającego się roku! Single tria „Desire” i „King” cieszą się ogromną popularnością, przypominając nieco szaleństwo jakie opanowało Internet przy okazji debiutu Disclosure. Na debiutanckim albumie „Communion” znajdują się premierowe numery, single „Take Shelter”, „Desire”, „King” oraz kawałki z wcześniej wydanych mini-albumów – „Real”, „Eye Shut”, „Memo”.
Tracklista:
1. Foundation
2. Real
3. Shine
4. Take Shelter
5. Worship
6. Eyes Shut
7. Ties
8. King
9. Desire
10. Gold
11. Without
12. Border
13. Memo

Fishmoll “Box Of Feathers”

box-of-feathers„Box Of Feathers” to drugi studyjny album polskiego singer-songwritera o wyjątkowym talencie kompozytorskim i aranżacyjnym, a także znakomitego gitarzysty. Pochodzący z Poznania, wyjątkowy singer-songwriter i znakomity gitarzysta. Ur. w 1994 r., debiutował w Nextpop w wieku 19 lat. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak: Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice. W utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa.
Tracklista:
1. Eager Boy
2. Tales
3. Soldier
4. Holy Ground
5. Let Me Breathe My Sigh
6. Made Of Clouds
7. Cracking Ground
8. Matricaria

Oly. “Home”

homeOly. to 21-letnia singer-songwriterka o charakterystycznym głosie i niezwykle dojrzałej melodyce. Jest muzycznym samoukiem obdarzonym nieprzeciętną wrażliwością i talentem kompozytorskim, które uderzają od pierwszych dźwięków. Zadebiutowała gościnnym występem w piosence Fismolla „The Healing”, która ukazała się w sierpniu 2014 na kompilacji Tunnel Vision vol. 1: Slow Burning, wydawanej przez wytwórnię Nextpop. Jej występ na pierwszej edycji Nextpop Festival 2014 we Wrocławiu z Miłoszem Tarachą, z którym występuje od początku został znakomicie przyjęty przez publiczność festiwalu, podobnie jak występy Oly. na wspólnej trasie koncertowej z islandzkim zespołem Low Roar. Wokalista formacji udziela się gościnnie na debiutanckiej płycie artystki. Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów – ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach. Na płycie „Home” znajduje się 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmią różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę. Album Oly zapowiadają piosenki „Afterlife” oraz „The Loneliest Whale On Earth” (z gościnnym udziałem Low Roar), które składają się na podwójny singiel promujący debiutancką płytę artystki. Do utworów powstały teledyski autorstwa Liubov Gorobiuk i Marty Pruskiej (duet Eden). Piosenka „Afterlife” to wyrazisty, dynamiczny utwór, pytający jak wyglądałby nasz ostatni dzień na Ziemi. Partia solowa gitary została zagrana w niecodzienny sposób na jednej nucie i zużyciem starej, wrzosowej fajki. Utwór „The Loneliest Whale On Earth” to impresyjnie zaaranżowana, metaforyczna historia wieloryba, który nadawał na innej częstotliwości niż inne wieloryby, przez co nie mógł nawiązać z nimi bliskiego kontaktu. W zmieniających się rytmicznie planach słychać rozmaite przedmioty i odgłosy kojarzące się z tytułowym dla płyty domem. Na płycie obok Low Roar gościnnie pojawiają się również artyści Nextpop: Kari, Baasch, Fismoll, Milky Wishlake, a także muzycy koncertujący z artystami takimi, jak Fismoll (Kacper Budziszewski), Brodka (Maciek Gołyźniak) czy Mela Koteluk (Krzysztof Łochowicz).
Tracklista:
1. My dear friends
2. Afterlife
3. Flame
4. Rainhill
5. The chapter
6. Growing young
7. Guardian
8. Cemeteries of lights
9. The loneliest whale on Earth
10. King of wind
11. To Linden
12. Response
13. From the past

Of Monsters and Men „Beneath The Skin”

beneath-the-skinPochodzący z Islandii zespół indie pop powraca z kolejnym albumem! Of Monsters and Men zadebiutował utworem „Little Talks”, który szturmem podbijał listy przebojów na całym świecie. Ich debiutancki album „My Head Is an Animal” sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy!Wydawnictwo zatytułowane „Beneath The Skin” zapowiada singiel „Crystals”.
Tracklista:
1. Crystals
2. Human
3. Hunger
4. Wolves Without Teeth
5. Empire
6. Slow Life
7. Organs
8. Black Water
9. Thousand Eye
10. I Of The Storm
11. We Sink

Future Folk “Zbójnicki after”

zbojnicki-after„Zbójnicki after” to już drugi album zespołu Future Folk. Ich muzyka jest pełna góralskiej energii i nowoczesnej wizji. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho. Singlem „Malinowa dziewczyno”, pochodzącym z tego albumu wygrali zeszłoroczny konkurs Trendy podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014.
Tracklista:
1. Młody Bóg
2. Smutne ocy
3. Nase baby
4. Zbójnicki after
5. Grzybowo
6. Noc zbyt krótka
7. Smutek (pamięci Jędrusia)
8. Odjechałaś moja miła
9. Tradycja
10. Bo jo cie kochom
11. Malinowa dziewczyno

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>