Menu

Najlepsza opcja na ogrodzenia naszego domu.

Ogrodzenie to naprawdę niezwykle ważne sprawa, ponieważ poza wyglądem powinno być również wytrzymałe oraz bezpieczne – to właśnie jego zadaniem jest ochrona nas przez niechcianymi gośćmi.

Ta, więc pierwszy, choć dość kosztowny rodzaj to ogrodzenie wykonane w całości z kamienia. Nie można ukrywać, że jest niezwykle efektowne, jednak nie nadaje się do montażu na małych posesjach, ponieważ może sprawić, że nasza działka będzie wyglądała nie tylko na małą, ale również ciemną oraz ciężką.

Jakiego rodzaju kamienia możemy użyć? Oczywiście podstawą są kamienie ciosane, polne bądź nawet otoczaki, jednak musimy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były one dopasowane kolorystyką do elewacji domu. Można również pokusić się o wykonanie jej elementów z tego samego rodzaju kamienia. Główną zaletą tego typu ogrodzenia jest oczywiście brak konieczności konserwacji oraz poprawek, ponieważ jest ono niezwykle trwałe oraz wytrzymałe na tak naprawdę wszystkie warunki atmosferyczne.

Kolejny rodzaj to ogrodzenie sztachetowe. Wykonać można je na kilka różnych sposobów, ponieważ istnieje możliwość kupienia osobnych sztachet lub bali, jednak najbardziej popularne są gotowe elementy płytowe, które są lekkie i bardzo proste w montażu ze względu na to, że montowane są one bezpośrednio na słupkach drewnianych osadzonych w kotwach.

Tego rodzaju ogrodzenia świetnie sprawdzają się nie tylko w przy domu, ale również na działce. Co prawda wielu ludzi obawia się tutaj niszczenia bądź grzybów i pleśni, jednak, jeśli wszyte elementy jeszcze przed montażem zostały dobrze zabezpieczone nie ma, o co się martwić. Jeśli chodzi natomiast o sprawę niszczenia jego poziom uzależniony jest nie tylko od rodzaju lakieru oraz grubości jego warstw, ale również od wybranego przez nas typu drewna. Należy, więc przyznać, że tego typu ogrodzenie, co kilka lat będzie wymagało ponownej impregnacji oraz lakierowania szczególnie w przypadku wyboru surowych desek.

Nie można ukrywać, że niezwykle popularne są również różnego rodzaju ogrodzenia metalowe, których podstawą jest oczywiście najtańsza siatka, która jest, co prawda wytrzymała, jednak używa się jej głownie w przypadku ogrodzenia wstępnego.

Inna opcja to przęsła kute, które są nie tylko dużo droższe, ale również dużo bardziej efektowne. Zazwyczaj zamawiając je w jakiejkolwiek firmie mamy możliwość doboru wymiarów, koloru oraz ozdób, jakie są na nim umieszczanie. Przęsła kute bardzo często stosowane są również w połączeniu z na przykład kamiennymi bądź betonowymi słupkami. Są bardzo wytrzymałe a odpowiednio zabezpieczone przetrwają lata bez jakichkolwiek śladów korozji.

Ostatnią, bardo często przez Polaków wybieraną opcją są oczywiście ogrodzenia betonowe, które są dużo tańsze od tych wykonanych z kamienia, jednak poprzez różnego rodzaju prefabrykaty możemy dowolnie zmieniać oraz wybierać ich wygląd.

Ogrodzenia z paneli betonowych mają, co prawda bardzo wiele atutów, jednak w rzeczywistości nie wyglądają zbyt efektowanie, ponieważ w niektórych przypadkach posiadają fakturę cegły, jednak nawet ich pomalowanie akrylową farbą nie daje zbyt zadowalających efektów.

Następna betonowa opcja to zbrojone ogrodzenie monolityczne, które możemy obłożyć różnego rodzaju płytkami, jednak bardzo dobrą opcją są również betonowe bloczki, ponieważ są nie tylko niezwykle trwałe, ale również bardzo dobrze komponują się z elementami kutymi oraz drewnianymi.

Jak widać wybór jest naprawdę bardzo trudny, jednak zazwyczaj wyznacznikiem naszej decyzji są pieniądze, ponieważ nie wszystkich stać na posiadanie drogiego kamiennego ogrodzenia i dlatego wybierają tańsze betonowe imitacje. Ważnym elementem jest również to, aby dobrać ogrodzenie odpowiednio do wyglądu elewacji domu, ponieważ owe elementy wbrew pozorom są ze sobą bardzo ściśle powiązane i powinny współgrać ze sobą nie tylko kolorystycznie, ale również rodzajowo. Należy dobrać ogrodzenie do architektury domu – nie wybierajmy więc klasycznych parkanów, jeśli decydujemy się na nowoczesne projekty domów. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku ogrodzenia drewnianego konieczna jest taka sama elewacja, jednak dobrą opcją byłoby optymelne dopasowanie poszczególnych elementów.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>