Burmistrz Szczucina chce zwolnić radną powiatową, dąbrowscy radni przeciwni

POWIŚLE DĄBROWSKIE. Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz zwrócił się do Rady Powiatu Dąbrowskiego o zgodę na wypowiedzenie Barbarze Łuszcz warunków pracy i płacy.

Barbara Łuszcz jest radną powiatową w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest co najmniej zaskoczona postępowaniem burmistrza Gorzkowicza. Jak wyjaśniła, raz już godziła się na zmianę warunków pracy i płacy po ostatnich wyborach samorządowych.

Radni powiatu dąbrowskiego niemal jednogłośnie zagłosowali na sesji za tym, aby odmówić burmistrzowi Szczucina zgody na rozwiązanie stosunku pracy ze szczucińską radną powiatową i zdegradowanie jej z funkcji kierowniczej do inspektora w Urzędzie Miejskim w Szczucinie. Dlaczego? Posłuchaj, co mówi Krzysztof Bryk, radny Prawa i Sprawiedliwości w Dąbrowie Tarnowskiej.

Więcej w tygodniku Miasto i Ludzie w Twoim Kiosku.